Twój typ cery - ciepły czy zimny

Dodano: 7 czerwca 2009, 7:00 Autor:

Podpowiadamy, jak określić kolorystykę skóry i dobrać odpowiednie kosmetyki.
Kosmetyki kolorowe dobieraj tak, by pasowały do odcienia twojej skóry.

Kosmetyki kolorowe dobieraj tak, by pasowały do odcienia twojej skóry. (fot. Fot. Archiwum)

Wyróżniamy dwie grupy odcieni skóry: żółtawy i czerwonawy.
Skóra żółtawa (tonacja ciepła) może być jasna, jak i ciemna. Bardzo jasna cera żółta jest w odcieniu kości słoniowej, wydaje się być bez skazy. Bardzo ciemna z kolei zwraca uwagę oliwkową tonacją. Między jednym i drugim odcieniem jest jeszcze wiele pośrednich (od jasnobeżowych, złotych po głęboki orzechowobrązowy).

Skóra czerwonawa (tonacja chłodna) też może występować w odcieniu jasnym i ciemnym. Na pierwszy rzut oka ma zdrowy wygląd, ale jest przy tym delikatna i wrażliwa, do tego bardzo blada, lekko różowawa, czasami określana jako porcelanowa. Ciemna i opalona ma skłonność do nabierania odcienia miedzianego.

Ciepłe odcienie podkładów zwykle zawierają w nazwie jedno z poniższych określeń: Male, Cendre, Natural, Vanille, Cream, Chamois, Beige Nude, True Beige, Soft Beige, Honey Beige, Golden Peach.

Chłodne odcienie podkładów zwykle zawierają w nazwie jedno z poniższych określeń: Ivory, Sand, Petale, Limpide, Hight, Sable, Pastelle, Porcelaine, Fair, Cameo, Natural Beige, Rose, Chair.

Tonacje kolorystyczne

Tonacje kolorystyczne podkładów, podobnie jak naturalne odcienie naszej skóry możemy podzielić na dwie grupy:

Ciepła - podkąłdy w tonacji ciepłej będą zawierały wyraźną domieszkę żółtego pigmentu. Najczęściej spotykane odcienie w tej gamie kolorystycznej to: kość słoniowa, kolor orzechowy, kremowy, waniliowy, beż miodowy, beż złocisty, brzoskwiniowy, czekoladowy.

Chłodna - podkłady w tej tonacji zawsze mają w sobie wyraźną domieszkę różowego pigmentu. Najczęściej spotykane odcienie w tej grupie kolorystycznej to: jasna porcelana, różany beż, piaskowy beż, różany brąz, oliwka.

Kiedy trudno określić

Czasami trudno określić, czy dany kolor należy do tonacji chłodnej, czy ciepłej. Najlepiej porównać odcień skóry z kolorami co najmniej dwóch fluidów z różnych tonacji kolorystycznych. W tym celu wyciśnij odrobinę kosmetyku w 3 odcieniach na wewnętrzną stronę nadgarstka i porównaj kolory przy świetle dziennym.

Czytaj więcej o:
  • kobieta
  • kosmetyczka
  • makijaż
  • uroda
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.