Ginekologia w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie znów będzie działać

Dodano: 30 stycznia 2009, 18:35 Autor:

Od poniedziałku znów będzie działać ginekologia i patologia ciąży w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Wraca jeden z dziewięciu lekarzy, którzy odeszli z pracy. Szpitalowi udało się też przyjąć nowego ginekologa.

Na razie przyjmować będzie jedynie ginekologia i patologia ciąży. Aby ruszyła porodówka i tzw. ciąża septyczna, trzeba jeszcze poczekać. Bo wciąż jest za mało lekarzy.

- Dziś przyjęliśmy do pracy ginekologa z drugim stopniem specjalizacji. To lekarz z Rzeszowa, spoza szpitala - mówi Leszek Czerwiński, dyr. Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. - Zgłosił się też do mnie jeden z lekarzy ze "zbuntowanej" dziewiątki, która nie przedłużyła kontraktów. Z nim także przedłużyłem umowę przez podpisanie aneksu.

Znalazły się tam dwa dodatkowe punkty. Jeden mówiący o ograniczeniu liczby dyżurów do 5 w miesiącu (4 zwykłe i 1 świąteczny). Drugi mówił o podniesieniu stawki za godzinę pracy do ok. 40 zł.

- W sumie lekarz zyskał 25 proc. Wyższe wynagrodzenie, niż miał - tłumaczy L. Czerwiński. - W poniedziałek o godz. 13 stawi się do pracy.

Dyrektor na razie nie chce zdradzać nazwisk obu lekarzy. Jest gotowy rozmawiać pozostałymi, którzy dotychczas byli nieugięci w żądaniach podwyżek.

Koordynatorem lekarzy nowo stworzonego zespołu (8 - osobowego) został mianowany doktor Jerzy Nabożny, zatrudniony wcześniej na etacie. A co z dotychczasowym ordynatorem - Krzysztofem Botiukiem? Na razie jest na bezpłatnym urlopie do końca roku. Może go przerwać i wrócić do pracy. Czy na dotychczasowe stanowisko?

- Tego nie wiem - mówi L. Czerwiński, który uważa że w całym konflikcie K. Botiuk nie jest bez winy, ale zachował się honorowo biorąc urlop bezpłatny.

Dyrektor zdradził nam również, że zgłosiła się do niego grupa ginekologów z Rzeszowa, którzy chcieliby wydzierżawić cały oddział ginekologiczno - położniczy.

- Na razie były wstępne rozmowy. Nie przesądzam, czy tak się stanie, na decyzje jeszcze za wcześnie.

Czytaj więcej o:
  • ginekologia
  • Rzeszów
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Sąd zdecyduje czy brat zabił brata

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.