Sport

Żużel na lodzie. W Sanoku rusza ice racing

Dodano: 24 stycznia 2009, 12:45 Autor:

Od soboty na sanockim torze "Błonie” wielkie ściganie z udziałem Polaków. Dziś pierwszy dzień zawodów Sanok Cup.

W sobotę specjaliści od ice racingu, czyli żużla na lodzie, będą się ścigać o laury w zawodach Sanok Cup, a w niedzielę i poniedziałek o sześć przepustek do Grand Prix.

- Stawka zawodników jest super, a to gwarantuje duże - mówi Paweł Ruszkiewicz, jedna z organizatorów lodowego święta. - W sobotę przyjedzie świetny Austriak Franky Zorn, który lubi Sanok, podobnie jak inni uczestnicy tych prestiżowych zawodów. Zabraknie Igora Kononova, świetnego Rosjanina, ale i tak na liście startowej obu imprez znajduje się wielu bardzo dobrych zawodników.

W tym roku, oprócz trzecich z kolei zawodów Ice Racing Sanok Cup, rozegrane zostaną dwie rundy eliminacyjne do indywidualnych mistrzostw świata.

Ścigać się będzie w nich 18 zawodników z Czech, Holandii, Szwecji, Rosji, Ukrainy, Finlandii, Niemiec, Austrii i Polski. Jeszcze bardziej międzynarodowe towarzystwo wystąpi w Ice Racing Sanok Cup. Przyjada także kibice z wielu europejskicj krajów.

W Ice Racine Sanok Cup wystartuje aż siedmiu Polaków: Marcin Sekula, Michał Widera, Piotr Hejnowski, Tomasz Kopik, Zdzisław Żerdziński, Mirosław Daniszewski i Grzegorz Knapp. Największe szanse na dobrą lokatę w obu imprezach ma Knapp.

Na liście startowej eliminacji IMŚ znajduje się czterech naszych reprezentantów. Pewny startu jest Knapp. O tym, kto pojedzie o sześć przepustek do Grand Prix, zadecydują wyniki i postawa w Sanok Cup. Faworytami są Rosjanie, Szwed Per Olov Serenius (mimo, że jest już po "60”), Czech Antonin Klatovsky junior, Niemiec Stefan Pletschacher, Holender Johnny Tuinstra.

Aura nie rozpieszcza organizatorów i ekipy pracujące przy torze.

- Deszcz nie ma dużego wpływu na tor. Gorsza sprawa jest z plusowymi temperaturami, bo trzeba będzie bardziej odkręcić kurki do robienia lodu - powiedział Ruszkiewicz.

Sanok 2009

sobota - 24 stycznia - III Ice Racing Sanok Cup (godz. 17.00)
niedziela - 25 stycznia - eliminacja IMŚ - dzień I (godz. 18)
poniedziałek - 26 stycznia - eliminacja IMŚ - dzień II (godz. 19)

Lista startowa kwalifikacji do IMŚ

Pecina (Czechy), 2. Tuinstra (Holandia), 3. Czajka (Rosja), 4. Serenius (Szwecja), 5. Knapp (Polska), 6. Lehtinen (Finlandia), 7. Dosaev (Ukraina), 8. M Schwaiger (Austria), 9. Pletschacher (Niemcy), 10. Baazev (Rosja), 11. Lindstrom (Szwecja), 12. A. Klatovsky junior (Czechy), 13. Seppanen (Finlandia), 14. Żerdziński (Polska), 15. Malinen (Finlandia), 16. Leitner (Austria), 17. Hejnowski (Polska), 18. Kopik (Polska).

Czytaj więcej o:
  • ice racing
  • Sanok
  • sport
  • żużel
  • żużel na lodzie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.