Sposoby na "worki pod oczami”

Dodano: 5 listopada 2008, 0:25 Autor:

Kiedy skóra pod oczami wygląda jak opuchnięta, trudno zatuszować to makijażem. Jest jednak kilka sposobów by "worki pod oczami" stały się mniej widoczne.
Cienie pod oczami dużo łatwiej zlikwidować i ukryć pod makijażem niż "worki”.

Cienie pod oczami dużo łatwiej zlikwidować i ukryć pod makijażem niż "worki”. (fot. Fot. Dariusz Danek)

Zdecydowanie dodają nam bowiem lat i sprawiają, że twarz wygląda na wiecznie zmęczoną.

- "Worki pod oczami” mogą powstać podczas prowadzenia niehigienicznego trybu życia, przy braku snu, niewłaściwej diecie (np. nadmiar soli), przesadzaniu z takimi używkami jak papierosy i alkohol - wylicza Katarzyna Miszewska, kosmetyczka i wizażystka. - Mogą też uwidocznić się w wyniku niektórych chorób np. nerek, alergii, sporadycznie chorób krążenia. Ale nie tylko.

Bardzo często ta cecha urody jest uwarunkowana genetycznie. "Worki” mogą pojawić się również samoistnie, z wiekiem, kiedy zmniejsza się napięcie mięśnia okrężnego oka.

Co może kosmetyczka

Pozbycie się tej nieprzyjemnej dolegliwości nie jest proste. Oczywiście najpierw należy wykluczyć wyżej wymienione choroby. Dla lepszych efektów konieczne jest odstawienie używek i zmiana diety. Potem można zabrać się za zmniejszanie opuchlizny. Warto w tym przypadku zaufać wyspecjalizowanej kosmetyczce.

- Za pomocą swoich rąk lub innych urządzeń stworzonych do tego celu (np. Body Shaping) może ona wykonać drenaż limfatyczny - mówi pani Katarzyna i tłumaczy: - Drenaż limfatyczny jest to rodzaj specjalistycznego masażu, dzięki któremu usprawniane jest krążenie. Zabieg ten polega na wykonywaniu odpowiednich "pompujących” ruchów, które pozwalają na przepływ płynów łącznotkankowych i limfy.

Jak zatuszować "worki” makijażem

Katarzyna Miszewska, wizażystka i kosmetyczka, właścicielka Pracowni Wdzięku i Urody w Rzeszowie: - Worków pod oczami w przeciwieństwie do cieni pod oczami nie da się całkowicie zakryć makijażem. Pokrywając podkładem jednolicie twarz stworzymy tylko niepotrzebny efekt maski. Zatem wykonując makijaż, spróbujmy tylko delikatnie je przykryć różowawym podkładem, a wgłębienie pomiędzy workiem a policzkiem zatuszujmy żółtawo-różowym korektorem.

Aby ten rodzaj masażu przyniósł oczekiwany efekt, należy wykonywać go regularnie np. raz na tydzień. Jeden zabieg kosztuje ok. 50 zł, a potrzeba około 10. Dokładna ich liczba zależy od stanu skóry.

W widoczny sposób worki pod oczami pomagają zmniejszyć serie zabiegów, oparte na działaniu przeznaczonych do tego celu preparatów (różnych kremów, maseczek, także na bazie niektórych serii z kwasami owocowymi).

Taka usługa jest jednak o wiele droższa od drenażu limfatycznego, co zależy od wysokiej ceny stosowanych, specjalistycznych kosmetyków. Za zabieg trzeba zapłacić około 150 zł, a najlepsze efekty osiągniemy stosując go raz na tydzień.

Co można zdziałać w domu

- W warunkach domowych też możemy sobie pomóc, stosując zimne, żelowe okłady i śpiąc na wysoko uniesionej poduszce podpowiada pani Katarzyna. - Można też wypróbować np. okłady z ogórka (tzn. plasterek położyć na oczy i potrzymać tak 10 min.) lub okłady z arniki.

Ostatecznym rozwiązaniem może być chirurgiczna plastyka powiek. Taka, jakiej całkiem niedawno poddała się np. piosenkarka Fiolka Najdenowicz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najczęściej czytane
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.