Jesteś tu: Strona główna AKTUALNOŚCI Artykuł

Rzeszów > Kolejka po koncesje na alkohol

Dodano: 25 września 2008, 8:00 Autor:

Na 6 z 50 nowych koncesji na sprzedaż alkoholu w Rzeszowie są już chętni. To sklepy sieci Żabka, Tesco, Lidl oraz sklepiki w nowo przyłączonych częściach miasta.

Przypomnijmy. Podczas wtorkowej sesji radni zwiększyli liczbę koncesji ze 100 do 150. Uzasadniając decyzję tłumaczyli m.in., że w ostatnich latach miasto powiększyło się, a chętnych na sprzedaż alkoholu jest więcej niż koncesji.

Wczoraj w urzędzie miasta dowiedzieliśmy się, że na 6 koncesji znalazły się już chętne sklepy. To Lidl przy ul. Krakowskiej, Tesco przy ul. Broniewskiego, a także sklepy sieci Żabka.

– O możliwość handlu napojami alkoholowymi pytają też właściciele sklepów z nowych dzielnic – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - 50 koncesji powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych. Z rozdziałem musimy wstrzymać się do czasu uprawomocnienia się uchwały.

Waldemar Sikora z rzeszowskiego porozumienia na rzecz trzeźwości, które protestowało na wtorkowej sesji, jest załamany takim obrotem spraw.

- Rozumiem, że sklepikarze chcą zarobić, ale zysków nie można osiągać kosztem ludzkiego zdrowia – mówi Sikora.

Zapowiada, że członkowie stowarzyszenia korzystając z nowych zapisów w statucie miasta (przyjętych z inicjatywy Nowin) przygotują uchwałę, nakazującą radnym zmniejszyć liczbę koncesji.

- 500 podpisów zbierzemy bez problemu. W Rzeszowie jest mnóstwo ludzi, dla których alkohol jest przyczyną życiowych dramatów - zapowiada Waldemar Sikora

Trzy rodzaje koncesji

W zależności od rodzaju zezwolenia sklepikarz może handlować napojami o zawartości do 4,5 proc. alkoholu oraz od 4,5 do 18 proc. Taka koncesja kosztuje 525 zł rocznie. Zgoda na handel alkoholem powyżej 18 proc. kosztuje 2100 zł rocznie.

Aby otrzymać koncesję trzeba mieć zaświadczenie o wpisie do ewidencji gospodarczej, pisemną zgodę właściciela budynku oraz pozytywną opinię Sanepidu. Ostateczną decyzję kto dostanie koncesję podejmuje prezydent, kierując się opinią komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Jeżeli o jedno zezwolenie starają się dwie osoby pod uwagę brane są m.in. czas oczekiwania na koncesję, liczba sklepów z alkoholem na osiedlu, czy jest to pierwsza koncesja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Podkarpacie > Ceny paliw w regionie - zestawienie z 24 września

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.