Jesteś tu: Strona główna Edukacja Artykuł

Jak założyć domowe przedszkole?

Dodano: 12 sierpnia 2008, 17:16 Autor:

MEN znowelizuje przepisy, które m.in. ułatwią tworzenie małych, prywatnych przedszkoli. Będą mogły mieścić się nawet w domach prywatnych.

Tworzący je dostaną pomoc z lokalnych samorządów.

Domowe przedszkola pomogą rozładować sytuację wszędzie tam, gdzie sporo dzieci z braku miejsc nie może korzystać z opieki i nauki na tym etapie edukacji.

Zorganizujesz, masz dotację

Dotąd założenie prywatnego przedszkola wymagało często wieloletniej, administracyjnej mitręgi. Teraz ktoś, kto je zorganizuje otrzyma dotację z budżetu gminy. Będzie ona w wysokości zwrotu 40 proc. kosztów utrzymania
Domowe przedszkole będzie mógł otworzyć właściwie każdy. Warunek, to zatrudnienie opiekuna z odpowiednim wykształceniem.

Na bardziej szczegółowe pytania w kwestii poruszonej w artykule oczekuje w w Podkarpackim Kuratorium Oświaty, starszy wizytator, pani Mariola Kiełboń. Tel. 017 867-11-35 lub 604-786-843. Zapraszamy!

Trudno zdobyć pozwolenie

W naszym regionie osób pytających, jak założyć takie przedszkole jest wiele, ale mało która wyraża chęć wpisania się na listę oficjalnie działających organizatorów przedszkoli. Bezpośrednią przyczyną są trudności w zdobyciu pozwoleń. Przyszli organizatorzy prywatnych przedszkoli wolą otwierać zwykłe punkty przedszkolne, które zazwyczaj działają bez opieki kuratora, nadzoru pedagogicznego i wiedzy sanepidu. Takie przechowalnie - bawialnie nie mają jednak prawa używać nazwy: przedszkole.

Będzie mniej absurdów

Nowe rozporządzenie MEN ma zmniejszyć rygory dotyczące powierzchni kuchni w przedszkolu, wysokości pomieszczeń, rodzaju wentylacji i szerokości drzwi. Wykluczyć z życia również inne, mniej lub bardziej absurdalne kwestie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.