Wpadli badyci, którzy zrabowali milion dolarów

Dodano: 6 sierpnia 2008, 19:04 Autor:

Policja zatrzymała kolejnych członków tzw. grupy markowskiej. Gangsterzy cztery lata temu napadli na konwój z pieniędzmi w Stalowej Woli.
W tym miejscu, przy ul. Okulickiego, w czerwcu 2004 bandyci z grupy markowskiej zrabowali milion dolarów i postrzelili konwojenta.

W tym miejscu, przy ul. Okulickiego, w czerwcu 2004 bandyci z grupy markowskiej zrabowali milion dolarów i postrzelili konwojenta. (fot. Fot. Jerzy Mielniczuk)

Zrabowali milion dolarów.

40-letniego Krzysztofa B., 33-letniego Roberta O. i 57-letniego Władysława M. zatrzymali policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Wszyscy są podejrzani o nielegalne posiadanie broni i związek z napadem na konwój.

Cztery lata temu, dwóch zamaskowanych ludzi, napadło na konwojentów niosących worki z pieniędzmi do kantoru wymiany walut. A wszystko w biały dzień, tuż po godz. 9 rano w najruchliwszym punkcie miasta. Wokół było pełno ludzi, mimo to bandyci strzelali do konwojentów. Jednemu przestrzelili nogę, zabrali pieniądze i odjechali. Ślad po nich zaginął.

"Grupę markowską” policjanci zaczęli rozpracowywać w ubiegłym roku. Do tej pory zatrzymano kilkadziesiąt osób. Aresztowano dwudziestu dwóch przywódców i "żołnierzy” gangu.

Jeden z nich został zatrzymany przez policjantów z wydziału walki z terrorem kryminalnym i zabójstw, w Nisku. Wtedy wyszło na jaw, że za napadem na konwojentów w Stalowej Woli stoi "grupa markowska”.

Gang działał od początku lat dziewięćdziesiątych. Jego członkowie mają na koncie zabójstwa (w tym pierwszego jej przywódcy Andrzeja Cz. "Kikira”), usiłowania zabójstw, porwania, napady rabunkowe i wiele innych przestępstw. Bandyci działali głównie na Mazowszu, ale napad z 15 czerwca 2004 r., dowodzi, że nie omijali Podkarpacia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.