Krośnieński MOPR w nowym lokalu

Dodano: 23 lipca 2008, 0:25 Autor:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Krośnie zmienił lokalizację - z ciasnych pomieszczeń przy ul. Czajkowskiego został przeniesiony na ul. Piastowską.
- W nowym budynku mamy warunki, by lepiej zająć się naszymi podopiecznymi - mówi Jolanta Matys, dyrektor MOPR.

- W nowym budynku mamy warunki, by lepiej zająć się naszymi podopiecznymi - mówi Jolanta Matys, dyrektor MOPR. (fot. Fot. Tomasz Jefimow)

Nowa siedziba jest większa - ale położona dalej od centrum. Dojazd miejską komunikacją nie jest zbyt dogodny, ale za to przy budynku jest parking.

Koniec z ciasnotą

Budynek ma dwie kondygnacje i 30 wyremontowanych pomieszczeń biurowych. Na parterze urządzono punkt informacyjny. Zainstalowano podjazd i windę dla niepełnosprawnych. Jest nawet duża sala narad i szkoleń, pomieszczenia na magazyn i archiwum.

- Mamy warunki do rozmów z podopiecznymi, miejsce na przechowanie darów - wylicza Jolanta Matys, dyrektor MOPR. - W starym budynku mieściliśmy się na piętrze, barierą dla niepełnosprawnych były schody, a windy nie dało się tam zainstalować. Ten problem teraz został rozwiązany.

Nowe przeznaczenie budynku na osiedlu wieżowców przy ul. Piastowskiej nie od razu spotkało się z aprobatą. Do ub. roku była to filia SP nr 15. Rodzice początkowo nie chcieli się pogodzić z decyzją radnych o likwidacji szkoły, ale przeważył fakt, że filia miała za mało uczniów

Remont trwał rok

Od września 2007 do maja 2008 trwały prace remontowe i adaptacyjne. Wydzielono pomieszczenia biurowe z wcześniej istniejących klas szkolnych, zagospodarowano pomieszczenia magazynowe, a dużą przestrzeń korytarza na pierwszym piętrze zamieniono na salę narad, wykorzystywaną między innymi do prowadzenia szkoleń finansowanych z funduszy unijnych ( bezrobotni zdobywają tu nowe kwalifikacje).
Warunki do intymnej rozmowy

- Na parterze utworzyliśmy punkt informacyjny gdzie pełnione są dyżury przez pracowników socjalnych. Wydzielone zostały także odrębne pomieszczenia dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej, dzięki temu osoby potrzebujące mają zapewnioną większą dyskrecję - dodaje szefowa MOPR.

Adaptacja kosztowała 500 tys. zł. Pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu miasta.
Pomieszczenia zajmowane do tej pory przez MOPR przy ul. Czajkowskiego są w tej chwili remontowane. Od nowego roku zostaną przeznaczone do wynajmu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.