Schronisko w Tarnobrzegu potrzebne od zaraz

Dodano: 22 lipca 2008, 13:04 Autor:

Nie ma tygodnia, aby do Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Ogród świętego Franciszka” nie trafiło jakieś bezdomne zwierzątko.

Największy problem jest podczas wakacji, kiedy wiele osób chcąc wyjechać na urlop, porzuca swojego domowego pupila.

- Problem narasta, a rozwiązania nie widać. Mieszkańcy się buntują i nie chcą przytuliska - mówi Małgorzata Myszka ze Stowarzyszenia.

Koniec umowy

Problem bezdomnych zwierząt pojawił się także w tarnobrzeskim magistracie. W czerwcu skończyła się umowa z kieleckim schroniskiem. Teraz, jeśli straż miejska złapie jakiegoś bezdomnego psa, to nie ma gdzie go przewieźć.

- Jesteśmy w kropce - mówi Józef Michalik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Kieleckie schronisko nie przedłużyło z nami umowy, więc musimy poszukać nowego. Problem w tym, ze większość schronisk w okolicy jest przepełnionych lub nie przyjmuje zwierząt z innego regionu.

Stowarzyszenie szuka domów

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt przez ponad rok walczyło o powstanie przytuliska. W styczniu 2007 roku organizacja znalazła odpowiednie miejsce w Sobowie, gdzie przytulisko od najbliższych domów dzieliło półtora kilometra. Zaczęto już gromadzić pieniądze na budowę oraz przygotowywać plan zagospodarowania. Pozytywną opinię wydał prezydent miasta oraz Rada Osiedla. W grudniu sytuacja jednak się zmieniła.

- Rada Osiedla przysłała drugą, tym razem negatywną opinię - mówi Małgorzata Myszka. - Podobnie sytuacja wyglądała w Grębowie. Tam też mieszkańcy od razu protestowali, dlatego na razie skupiliśmy się na szukaniu dla naszych podopiecznych tymczasowych domów, które potrzebne są prawie każdego dnia. Za tymczasową opiekę nad psem, stowarzyszenie płaci 3 zł dziennie, a za kota - 2,5 zł.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.