Jesteś tu: Strona główna Jarosław Artykuł

Basen w Jarosławiu jest już czynny

Dodano: 9 lipca 2008, 0:25 Autor:

Kolejny raz załatano przeciekający basen odkryty w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jarosławiu.

Problem nieszczelnej niecki ciągnie się już 3 lata, czyli od kiedy basen funkcjonuje. Przecieki są łatane, a w ich miejsce pojawiają się nowe.

W ostatnie upały nie można było skorzystać z odkrytego basenu w jarosławskim MOSiR, bo szukano w nim dziury. Tym razem okazało się, że woda wyciekała przez instalację zasilającą. W ciągu doby ubywało około 70 metrów sześciennych.

Czy to już ostatnie łatanie?

W ubiegłym tygodniu zakończono kolejne łatanie kąpieliska. Wykonało je w ramach gwarancji Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego i Ogólnego RESBUD SA z siedzibą w Rzeszowie, generalny wykonawca basenu. Firma ta ponosi koszty napraw. Miasto płaci tylko za wyciekającą do gruntu wodę. Od oddania basenu w 2005 r. wyciekły już miliony litrów. Degradacji gruntów w sąsiedztwie basenu nikt nie badał.

Woda brudna po remoncie

Nie można było uruchomić basenu zaraz po remoncie, ponieważ czystość wody nie mieściła się w normach Sanepidu.

- W próbkach pobranych do badania zaraz po remoncie znalazły się zanieczyszczenia. Woda pobrana w sobotę już była czysta - mówi Jacek Stalski, dyrektor MOSiR.

Obniżyli ceny

Od wczoraj kąpielisko jest już czynne. W ramach rekompensaty za późniejsze otwarcie basenu miasto obniżyło ceny biletów. Do 20 lipca można z niego korzystać za połowę ceny. Dorośli zapłacą 4 zł za godzinę. Dzieci 2 zł.

- Chcemy, by pływalnia służyła mieszkańcom. Obniżyliśmy ceny, by im po części zrekompensować oczekiwanie - mówi Stalski.

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Media Regionalne

Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2014.