Ul. Rakoczego w Przemyślu wymaga remontu

Dodano: 27 maja 2008, 18:36 Autor:

Około trzystumetrowa ulica Rakoczego należy do najbardziej zaniedbanych w mieście. Mieszkańcy mają już dość czekania na jej naprawę.
- Nasza ulica i chodnik są w fatalnym stanie. Pomimo tego ich remont jest ciągle przekładany - żalą się mieszkańcy ul. Rakoczego w Przemyślu.

- Nasza ulica i chodnik są w fatalnym stanie. Pomimo tego ich remont jest ciągle przekładany - żalą się mieszkańcy ul. Rakoczego w Przemyślu. (fot. NORBERT ZIĘTAL)

- Nawet latem i przy słonecznej pogodzie trudno jest przejść naszą ulicą. O wiele gorzej jest, gdy pada deszcz. A już zupełnie jest to niemożliwe w zimie. Gdy popada śnieg, to nawet nie widać dziur. Łatwo wtedy o wypadek - mówi Joanna Egierd, mieszkanka ul. Rakoczego.

Stromo i fatalne chodniki

Dodatkową, naturalną trudnością jest strome położenie ulicy. W fatalnym stanie jest nie tylko jezdnia, lecz również chodnik.

Na jezdni koleiny są tak duże, że trzeba powolutku jechać samochodem, aby nie uszkodzić podwozia.

- Według dokumentów, nasza ulica miała być remontowana w 2007 i 2008 r. Tymczasem do dzisiaj prace nie ruszyły, a jest już połowa roku. Nie jeden raz tutaj upadłam - żali się Helena Hućko.

Z braku pieniędzy

- Oczywiście znamy stan ul. Rakoczego i mamy świadomość, że jej remont jest niezbędny. To, że nie wykonujemy w tym miejscu prac, wynika jedynie z braku pieniędzy. Niemniej jednak remont jest zaplanowany i zostanie wykonany. Raczej nie stanie się to w tym roku - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.


Wyświetl większą mapę

Inne problemy

Mieszkańcy wskazują jednak na problemy, które wynikają nie tylko z braku pieniędzy, lecz również zwykłego niedopilnowania.

- Jakiś czas temu, na dole, przy skrzyżowaniu z ul. Słowackiego, osoba prywatna remontowała kamienicę. Na czas tych prac wykopano świeżo ułożoną kostkę brukową. Dobrze, zgadzamy się z tym. Remont musiał być zrobiony. Potem kostkę wprawdzie ułożono, ale tak niechlujnie, że odlatuje. I to jest karygodne. Wystarczy ruszyć samochodem, a spod kół wylatują kawałki kamieni - mówi mieszkanka.

Inni wskazują na górny odcinek, od stromego zakrętu do skrzyżowania z ul. Basztową. Według mieszkańców na samym zakręcie powinno być lustro, ułatwiające obserwację kierowcom. Natomiast górny odcinek, według mieszkańców, powinien być poszerzony, bo nawet samochody osobowe mają problemy z wyminięciem się.

- Co do nienależycie ułożonej kostki po remoncie, to oczywiście sprawdzimy tę sprawę i wyegzekwujemy jej odpowiednie umocowanie - obiecuje Wołczyk.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.