Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świecowanie uszu to prawie szamanizm

Władysław Borowiec
Świecowanie uszu powinno być uzupełnieniem terapii stosowanej w obrębie głowy i barków.
Świecowanie uszu powinno być uzupełnieniem terapii stosowanej w obrębie głowy i barków. Fot. Wojciech Zatwarnicki
Świecowanie uszu - metoda Indian Hopi. Zabieg polega na ogrzaniu ucha specjalną świecą. Jest to bardzo stara terapia, sięgająca szamanizmu.

Jest wciąż stosowana jako zabieg rytualno - leczniczy przez Indian Hopi w Ameryce Północnej.

- Terapia dotyczy bardzo delikatnego organu i chociaż może być wykonywana w domu, to jednak przygotowanie głowy do zabiegu (w 70 procentach decyduje to o osiągnięciu dobrego efektu), powinno być wykonane przez doświadczonego terapeutę - mówi Aneta Perlak - Urban, terapeutka z Rzeszowa.

Świece używane do zabiegu mają kształt rurki lub tuby. Wykonane są ręcznie z lnianego lub bawełnianego płótna zatopionego w wosku z dodatkiem miodu, ziół i olejków eterycznych. W dolnej części rurki znajduje się cieniutka blaszka, która jest wkładana do kanału małżowiny usznej na głębokość około pół centymetra. Tak umieszczoną konchę podpala się trzymając ją w pozycji pionowej.

Poprawiają nawet pracę nerek

- Koncha może być spalona cała lub dwuetapowo: po spaleniu połowy, przerywamy zabieg i zmieniamy ucho - mówi Aneta Perlak - Urban.

- Podczas spalanie wytwarzane jest podciśnienie, substancje zawarte w pszczelim wosku i ekstrakty ziołowe w postaci pary dostają się do wnętrza ucha ogrzewając je od środka.

Wskazania do zabiegu świecowania
- zalęgająca woskowina, szumy w uszach
- zespół przewlekłego zmęczenia
- nerwice lekkiego stopnia
- bóle głowy - migreny zimne i gorące
- przewlekłe stany zapalne zatok (czołowych, nosowych)
- nieżyty śluzówki nosa
- zaburzenia krążenia tętniczego, kręgów szyjnych
- zaburzenia krążenia czaszkowego, miażdżycowe
- przewlekłe stresy i bezsenność
- wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu świecowania
- uczulenie na produkty pszczele
- stany zapalne ucha
- niepełna błona bębenkowa ucha
- choroby zakaźne
- ostre stany zapalne w obrębie głowy
- podwyższona temperatura

Substancje, krążąc pod ciśnieniem, usuwają osady i zanieczyszczenia wypychając je na zewnątrz. Poprawiają krążenie, rozluźniają oponę mózgowo - rdzeniową, stymulują oczyszczanie zatok, zmniejszają napięcia mięśni i ścięgien czaszkowych, a nawet mają wpływ na… pracę nerek.

Wg medycyny chińskiej istnieje ścisłe powiązanie pomiędzy funkcjonowaniem nerek a receptorami umiejscowionymi w małżowinach usznych.

Nie zastąpi lekarza

Świecowanie powinno być uzupełnieniem terapii stosowanej w obrębie głowy i barków. Może być wykonywane po masażu shiatsu, masażu szwów czaszkowych, zabiegu kręgarstwa, bioenergoterapii, segmentarnym masażu przy niewydolności tętnic kręgowych, aurikuloterapii (masażu małżowiny usznej).

Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. Pacjent odczuwa ciepło, słyszy skwierczenie ognia i czuje zmiany ciśnień w uchu. Po zabiegu ucho powinno być oczyszczone patyczkiem kosmetycznym.

Nie wolno w tym dniu moczyć głowy, narażać się na przeciąg i zimne powietrze. Po zabiegu przez kilka godzin można odczuwać lekkie mrowienie głowy, lekkość i uczucie relaksacji.

Uwaga: zabieg nie zastępuje wizyty u lekarza. Daje efekt witalizujący, wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza i stymuluje proces regeneracji, działa relaksująco

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24