Gdzie usunąć zaćmę?

Dodano: 7 października 2007, 16:42 Autor:

Odpowiada Marek Jakubowicz, rzecznik prasowy Oddziału NFZ w Rzeszowie.

- Zostałem skierowany na operację usunięcia zaćmy. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rzeszowie usłyszałem, że zostanę przyjęty za kilka miesięcy. Co mam zrobić?

- Termin udzielenia świadczenia ustala świadczeniodawca (lekarz w konkretnej placówce służby zdrowia, która ma umowę z NFZ)) w oparciu o kolejność zgłoszenia i stan zdrowia pacjenta.

Zabieg usunięcia zaćmy w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, to poza Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Rzeszowie przy ul. Chopina, na Podkarpaciu wykonuje go jeszcze sześć placówek. Są to: Wojewódzki Szpital Podkarpacki w Krośnie, Szpital Wojewódzki w Przemyślu, Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, NZOZ "Okulistyka” w Mielcu, NZOZ "Eskulap” w Lubaczowie, Ośrodek Chirurgii Oka prof. Zagórskiego w Rzeszowie.

Jeżeli zależy Panu na szybszym terminie wykonania zabiegu, proszę sprawdzić, w której z tych placówek jest najkrótsza kolejka i tam wpisać się na listę oczekujących. Zwracam uwagę, że pacjent może wpisać się tylko na jedną listę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.