Czy będą parkować za złotówkę?

Dodano: 29 sierpnia 2007, 0:25 Autor:

Z miejskich ulic zniknęli parkingowi. Nie znaczy to, że kierowcy mogą teraz pozostawiać tam samochody za darmo.
- Taki widok na ulicy Batorego to już przeszłość. Za parkowanie wciąż jednak musimy płacić w Rynku, przy ul. Kolejowej, Czarnieckiego i Sobieskiego.

- Taki widok na ulicy Batorego to już przeszłość. Za parkowanie wciąż jednak musimy płacić w Rynku, przy ul. Kolejowej, Czarnieckiego i Sobieskiego. (fot. SŁAWOMIR OSKARBSKI)

Płacić wciąż muszą, lecz kart postojowych trzeba szukać w wyznaczonych kioskach i sklepach.

Miasto zrezygnowało z zatrudniania parkingowych, bo ten system pobierania opłat nie sprawdził się. Wcześniej roczne wpływy do miejskiej kasy sięgały 200 tys. zł. Od kiedy pojawili się parkingowi, zmalały do 80 tys. zł, chociaż samochodów na ulicach przybywa, a opłaty nie zostały zmniejszone.

Za mało ludzi, za niskie płace

Czwórka parkingowych nie radziła sobie z obsługą wszystkich kierowców.

- Poza tym parkingowi nie zarabiali dużo i trudno nam było znaleźć ludzi do tej pracy - mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Rezygnacja z parkingowych oznacza, że kierowcy muszą kupować karty postojowe w kioskach i sklepach. Może to być uciążliwe, bo sprzedają je tylko niektóre punkty handlowe. Wygodniejsze byłyby parkometry, ale miasto nie chce ich instalować, obawiając się, że urządzenia będą niszczone przez wandali. Nie warto jednak ryzykować parkowania bez opłaty, bo Straż Miejska może za to wlepić 25 zł mandatu.

Tutaj parkujesz za darmo

Dla kierowców pocieszające jest to, że od niedawna zmniejszyła się liczba miejsc, gdzie trzeba płacić za parkowanie. Opłaty zostały utrzymane na parkingach w Rynku oraz ulicach Kolejowej, Sobieskiego i Czarnieckiego.

Planowano nawet, żeby ze strefy płatnego parkowania wyłączyć także te dwie ostatnie ulice, ale radni miejscy nie zgodzili się na to. Od początku wakacji można jednak za darmo parkować przy ul. Ogrodowej, Targowej, Strażackiej, Żuławskiego, Kraszewskiego i Strumskiego. Kolejną dobrą informacją jest to, że miasto chce obniżyć opłaty za parkowanie.

- Teraz za pierwszą godzinę płaci się złotówkę, ale za drugą już 1,2 zł. Chcemy, żeby każda godzina kosztowała złotówkę - mówi Wolicki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.