Jesteś tu: Strona główna Region Artykuł

Pijany lekarz

Dodano: 4 lutego 2002, 0:25 Autor:

JAROSŁAW. Ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, według wskazań policyjnego alkomatu, miał w czasie pracy lekarz jednej z przychodni wchodzącej w skład niepublicznego ZOZ-u.

O fakcie tym poinformował policję jarosławianin, który w piątek po południu, razem z żoną, przyprowadzili na badania USG swego miesięcznego niemowlaka. Po zarejestrowaniu wybrali specjalistę. W czasie wizyty ojciec zwrócił uwagę na dziwne zachowanie i wygląd lekarza. Podejrzewał, że doktor jest pod wpływem alkoholu. Z tego powodu, dla bezpieczeństwa swego dziecka, zabrał malucha i żonę z przychodni. Sam jednak, w niedługim czasie, wrócił do budynku, aby wyjaśnić sprawę. Najpierw doszło do utarczek słownych z personelem. Ojcu dziecka tłumaczono najpierw, że może sobie wybrać innego specjalistę. Ten moment wykorzystał nietrzeźwy lekarz, który próbował... uciec z przychodni. Jarosławianin złapał go na tyłach budynku. Między mężczyznami doszło do szamotaniny. Ojcu dziecka udało się jednak zawiadomić policję.
- Lekarz został przewieziony na komendę, gdzie poddano go badaniom alomatem na zawartość alkoholu. Wynik wyniósł nieco ponad 1,6 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie został zatrzymany - mówi kom. Krzysztof Pobuta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu.
Policja nie chciała wczoraj ujawnić personaliów lekarza. Z nieoficjalnych źródeł "N" dowiedziały się, że może chodzić o Marka K. z Rzeszowa.

Przeciwko Markowi K. dwa tygodnie temu rozpoczął się proces przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie. Jest oskarżony o to, że podczas dyżuru w szpitalu przy ul. Szopena (20 października ub. roku), będąc pijany (miał we krwi ponad 3 promile alkoholu), wykonał zabieg operacyjny i szykował się do kolejnego. W procesie tym dziennikarze nie mogą uczestniczyć. Grażyna Artymiak, sędzia Sądu Rejonowego postanowiła go utajnić ze względu na interes oskarżonego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Ile zarabiamy

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.