Dobra reputacja chirurgii

Dodano: 28 stycznia 2002, 0:25 Autor:

KROSNO. Chirurgia Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego - według rankingu "Newsweeka" - została zaliczona do najlepszych w Polsce.
Lekarze oddziału chirurgii traktują wysoką pozycję w rankingu jako wyzwanie do zapewniania coraz lepszej opieki  medycznej.

Lekarze oddziału chirurgii traktują wysoką pozycję w rankingu jako wyzwanie do zapewniania coraz lepszej opieki medycznej. (fot. AUTORKA)

Przeczytaj więcej

Według listy opublikowanej w ostatnim numerze tygodnika, najlepszym oddziałem chirurgii ogólnej w Polsce jest I Katedra Chirurgii Ogólnej i Klinika Chirurgii Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Na kolejnych miejscach są także wyłącznie kliniki: w Warszawie, Katowicach i Lublinie. Aż do pozycji dziewiątej, którą zajmuje oddział chirurgii ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. W pierwszej trzydziestce najlepszych oddziałów chirurgicznych w Polsce to jedyna placówka z woj. podkarpackiego.
Ranking powstał w oparciu o ankietę, rozesłaną do 295 placówek z listy Ministerstwa Zdrowia, mających uprawnienia do kształcenia lekarzy w dziedzinie chirurgii ogólnej. Na ostateczny wynik wpłynęła opinia środowiska czyli liczba głosów oddanych przez kierowników oddziałów chirurgii ogólnej na najlepsze - ich zdaniem - ośrodki. Lekarze oceniali więc lekarzy.
- Ale reputacja wśród pacjentów także była brana pod uwagę. Dostaliśmy punkty za posiadanie akredytacji Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia. Jednym z ważnym jej elementów jest ankieta badania satysfakcji, wypełniania anonimowo przez pacjentów, w której mają oni prawo wypowiedzieć zarówno pozytywne, jak i negatywne uwagi - mówi Bronisław Jędrzejowski, dyrektor szpitala.
Na plus szpitala zapisano posiadanie oddziałów: Ratunkowego i Intensywnej Opieki Medycznej, sali wybudzeń przy bloku operacyjnym, pooperacyjnej sali intensywnego nadzoru. Liczyła się liczba łóżek przypadających na pielęgniarkę i lekarza na dyżurze nocnym: w Krośnie jest to odpowiednio 2 i 39. A także wyposażenie chirurgii. W ostatnich trzech latach krośnieński szpital zakupił m.in. nowoczesny sprzęt do zabiegów endoskopowych (wykonuje się ich sześć rodzajów). Przy operacjach np. nowotworowych chirurdzy używają tzw. noża harmonicznego, który tnie i równocześnie zasklepia naczynia krwionośne, likwidując krwawienie.
Dyrektor Jędrzejowski ma nadzieję, że PKCh uwzględni wysoką pozycję oddziału chirurgicznego w rankingu przy kontraktowaniu usług.
- Niektóre wysokiej klasy zabiegi przynoszą nam straty - mówi.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Turniejowe ferie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z dystrybucją »

Kontakt z AR24 »

Zadzwoń 0 800 669 469

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy społecznościowe

nowiny24 są częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.nowiny24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.