APPGO II LO Rzeszów i Klima Błażowa w 2 lidze

luci
Hala Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Hoffmanowej przyniosła szczęścia siatkarkom APPGO II LO, na co dzień grały na innym obiekcie. Krzysztof Kapica
Dwóch beniaminków z Podkarpacia będziemy mieć w przyszłym sezonie w 2 lidze. Będą to siatkarki APPGO II LO Rzeszów i siatkarze Klimy Błażowa.

Oba zespoły z Podkarpacia z przytupem awansowały o szczebel wyżej, z kompletem zwycięstw wygrywając swoje turnieje finałowe.

Dziewczyny z APPGO już po drugim meczu mogły fetować awans. W piątek bowiem pokonały Skrę Bełchatów, a w sobotę Chełmiec Wałbrzych. Oba mecze zakończyły się pewnymi zwycięstwami rzeszowianek po 3:0. Szczególnie jednostronny przebieg miało to drugie spotkanie. Pierwszy set zespół Macieja Lesia wygrał do 6, przy czym rywalki tylko jeden punkt zdobyły po swojej akcji, rzeszowianki dwa razy pomyliły się na zagrywce i popełniły też trzy błędy. Choć niedzielne starcie nie miało już większego znaczenia jeśli chodzi o zwycięstwo w całych zawodach, to i tak APPGO pewnie wygrało 3:0. To oznacza, że drużyna z Podkarpacia zajęła w turnieju rozgrywanym w Rzeszowie 1. miejsce i nie musi się martwić, ani czekać na decyzje w sprawie podziału grup w 2 lidze.

W równie komfortowej sytuacji jest ekipa z Błażowej, która z jednym straconym setem zakończyła rywalizację w turnieju w Lesznie. Tu jednak rywalizacja była o znacznie bardziej zacięta. Klima w dwóch pierwszych meczach wygrała po 3:0, ale losy niemal każdego seta ważyły się do samego końca. - W sobotnim meczu wyszliśmy w nieco innym składzie niż w piątek. Mieliśmy świadomość, że najtrudniejsze spotkanie będzie w niedzielę z gospodarzami i trzeba było rozsądnie rozłożyć siły w turnieju - mówi Michał Środa, grający trener Klimy.

W niedzielę błażowianie rozpoczęli obiecująco, ale niesiona dopingiem miejscowych kibiców drużyna z Leszna w kolejnych stawiła duży opór. Górę wzięło jednak doświadczenie Klimy, która wygrała 3:1.

Awans Klimy oznacza, że do 3 ligi na przyszły sezon wskoczy Sportur Team Gmina Łańcut. Żagiel Radymno zaś czeka na decyzję w sprawie przyznania dzikiej karty PZL-owi Sędziszów Młp.

Wyniki turnieju kobiet w Rzeszowie: Rataje Poznań - Chełmiec Wałbrzych 3:2, APPGO II LO Rzeszów - Skra Bełchatów 3:0 (13, 14, 20), APPGO - Chełmiec 3:0 (6, 15, 11), Rataje - Skra 1:3, Skra - Chełmiec 3:0, APPGO - Rataje 3:0 (18, 19, 20). Kolejność: 1. APPGO, 2. Skra, 3. Rataje, 4. Chełmiec.

Wyniki turnieju mężczyzn w Lesznie: UKS 9 Leszno - MUKS Michałkowice 3:0, Klima Błażowa - Kasztelan Rozprza 3:0 (28, 25, 22), Klima - MUKS 3:0 (25, 12, 20), UKS 9 - Kasztelan 3:2, Kasztelan - MUKS 3:1, Klima - UKS 9 3:1 (11, -20, 23, 20). Kolejność: 1. Klima, 2. UKS 9, 3. Kasztelan, 4. MUKS.

Opinie

Maciej Leś, trener APPGO II LO Rzeszów: O dziwo poziom turnieju finałowego był niższy niż półfinałowego. Nasze dziewczyny były pewne siebie, zagrały na wysokim poziomie i w pełni zasłużenie wygrały. Nie było u nas słabych punktów. Tak na prawdę awans mieliśmy już w sobotę, ale skłamałem dziewczyny, że muszą w niedzielę wygrać jeszcze jeden set. Nie wiem czy miało to znaczenie, ale dla pewności wygrały wszystkie.

Michał Środa, trener Klimy Błażowa: W brew pozorom było trudniej niż w półfinale. Musieliśmy w każdym niemal secie wyszarpać wygraną. Szczególnie trudno było w ostatni dzień, kiedy w hali było tak głośno, że nie słyszeliśmy się nawzajem. Cały sezon walczyliśmy, by doczekać tego dnia.