Stalowa Wola > Kolejne śledztwo w sprawie wypadku uczniów

Stalowa Wola > Kolejne śledztwo w sprawie wypadku uczniów

dw

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Rodzice gimnazjalistów z Zaleszan, którzy zginęli przed 3 lata w katastrofie drogowej, domagają się ścigania organizatorów wycieczki.
Ich zdaniem, powinni odpowiadać za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo.

Chodzi o wypadek z 2004 r. w Deszcznie k. Gorzowa Wlkp. Artur C, kierowca busa, który wiózł uczniów z wycieczki w Niemczech, został prawomocnie skazany na 6 lat więzienia za doprowadzenie do katastrofy drogowej i nieumyślne spowodowanie śmierci trójki dzieci.

Rodzice zmarłych i rannych w wypadku dzieci złożyli do prokuratury w Stalowej Woli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez niedopełnienie obowiązków i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia.

Chodzi o dyrektora gimnazjum, który zorganizował wyjazd, dwie nauczycielki, które opiekowały się grupą i właściciela firmy przewozowej.
Policja wszczęła śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli.

Bada ona też czy nie doszło do niedopełnienie obowiązków przez policjantów, którzy kontrolowali busa przed wyjazdem do Niemiec i wyjaśnia, czy podczas procesu Artura C. świadkowie nie składali fałszywych zeznań.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo