9 mistrzowskich medali podkarpackich lekkoatletów. UKS Tempo 5 Przemyśl w krajowej dziesiątce

Anna Kicińska, która startuje w kategorii U'20 pierwszy sezon, zdobyła w Lublinie dwa medale pozla.pl
Dziewięć razy stawali na podium podkarpaccy zawodnicy i zawodniczki w lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U’20. W Lublinie nasza reprezentacja zajęła 7. miejsce w klasyfikacji medalowej

W swoich ostatnich występach nasi sportowcy zdobyli 4 krążki. Z medalu cieszyła się Aleksandra Strzałka (MUKLA Dębica Korzeniowski.pl), której wynik 40.87 m dał trzecie miejsce w rzucie oszczepem.

Sporo emocji w rzucie dyskiem przeżyła Anna Kicińska. Zawodniczka UKS Tempa 5 Przemyśl została wicemistrzynią Polski (44.56), ale nad rywalką z trzeciej pozycji uzyskała jedynie 5 cm przewagi.

Zaciętą walkę stoczyli w Lublinie skoczkowie wzwyż. Ostatecznie Patryk Pelc, kolega klubowy Anny, wynikiem 210 cm pobił rekord życiowy i ex-aequo z Kewinem Małkiem (AML Słupsk) wywalczył srebro.

Ciekawie było w trójskoku mężczyzn. Jakub Róg (LKS Stal Mielec) zdobył srebro, a jego rezultat 14.69 m oznaczał, że do złota brakło mu 12 cm, a od brązowego krążka dzieliło go 9 cm.

Jak już wcześniej informowaliśmy, na najwyższym stopniu podium stanęli: w rzucie młotem Maria Duszkiewicz (LKS Stal Mielec, 60.80), a w chodzie na 10 km Kacper Gołąbek (Stal Nowa Dęba, 48:15.86).

Medale srebrne wywalczyli: w biegu na 3 km Tomasz Paja (Resovia, 8:32.39), w chodzie na 10 km Kacper Łuc (MKS Stal Nowa Dęba, 49:25.81). Medal brązowy w pchnięciu kulą zdobyła Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl, 12.67).

Sportowcy z Podkarpacia uzyskali łącznie 205 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego (8. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej). Najwięcej wśród klubów zdobył UKS Tempo 5 Przemyśl – 61 pkt (9. miejsce w klasyfikacji klubowej). W mistrzostwach udział wzięła 23-osobowa reprezentacja Podkarpacia.

Wyniki: mężczyźni,

trójskok, 1. Cezary Wilk (LLKS Pomorze Stargard) 14.81 PB, 2. Jakub Róg (LKS Stal Mielec) 14.69, 3.Kacper Jedynak (RLTL Optima Radom) 14.60;
skok wzwyż, 1. Jakub Walecki (WLKS Nowe Iganie) 2.12, 2.Patryk Pelc (UKS Tempo 5 Przemyśl) 2.10 PB, Kewin Małek (AML Słupsk) 2.10, 4. Cezar Siyda (Olimpia Grudziądz) 2.10;
1500 m, 1.Bartosz Kitliński (AZS UMCS Lublin) 3:43.59 PB,..., 9. Tomasz Paja (Resovia) 4:00.38, 10. Bartłomiej Kiszka (LKS Resovia Rzeszów) 4:00.63,..., 15. Jakub Chudzik (Tiki-Taka Kolbuszowa) 4:09.72;
4x400 m, 1. UMLKS Pegaz Opoczno 3:17.55,..., 5. UKS Tempo 5 Przemyśl 3:26.06 (Błażej Pilawa, Adrian Pempuś, Emanuel Czuba, Jakub Artym);

kobiety

rzut oszczepem, 1.Viktoria Derkach (MKL Szczecin) 51.77PB, 2. Natalia Jasińska (AZS-AWFiS Gdańsk) 44.74, 3. Aleksandra Strzałka (MUKLA Dębica Korzeniowski.pl) 40.87;
rzut dyskiem, 1. Oliwia Jędrzejczak (MKS Aleksandrów Łódzki) 45.24, 2. Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl) 44.56, 3. Joanna Marszelewska (MKL Jurand Szczytno) 44.51.