4 liga. Wzmocnione rezerwy Stali Rzeszów przerwały serię Izolatora Boguchwała

Karol Pieniążek
Pewna wygrana Stali II Rzeszów.
Pewna wygrana Stali II Rzeszów. Tomasz Strzębała
W ramach 13. kolejki wzmocnione o kilku zawodników z pierwszej drużyny rezerwy rzeszowskiej Stali pewnie ograły "Izolację" 3:1, jednocześnie przerywając serię pięciu wygranych meczów z rzędu biało-zielonych.

Od początku meczu wykreowała się duża przewaga piłkarzy Stali Rzeszów, ale pierwsza bramka padła dopiero w drugim kwadransie. Do piłki ustawionej na 25 metrze podszedł Kacper Sadłocha i kapitalnym uderzeniem otworzył strzelanie w Boguchwale. Napastnik biało-niebieskich już po upływie 10. minut mógł ustrzelić dublet, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

"Stalowcy" przed przerwą wyprowadzili jeszcze dwa groźne ataki. Przy pierwszej okazji dobrze po strzale Piątka interweniował Dybski, ale kilka chwil później golkiper gości musiał wyciągać piłkę z siatki drugi raz po płaskim uderzeniu Sadłochy z linii pola karnego.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i to Stal dążyła do kolejnych trafień. Już w 47. minucie po świetnym podaniu Plichty sam na sam z bramkarzem wyszedł Protaziuk, ale dobrze w bramce spisał się Dybski. Na początku drugiej odsłony jedną z nielicznych okazji do zdobycia bramki stworzyła sobie także drużyna Izolatora, ale wychodzącego na dogodną pozycję Ciemierkiewicza powstrzymał Bieszczad.

Niewykorzystana akcja szybko się zemściła, a dobrą piłkę za plecy obrońców Krystiana Wrony wykorzystał Plichta lobując bramkarza gości. Rzeszowianie stanęli przed szansą na dobicie rywala, lecz pędzącego lewym skrzydłem Cesara Penę zatrzymał Dybski udanie wychodząc z bramki. Gracze "Izolacji" po tej sytuacji wyprowadzili szybką kontrę i nieprzepisowo w polu karnym został zatrzymany Gajdek, a sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł sam kapitan i pewnie wykorzystał rzut karny zmniejszając straty, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Stal II Rzeszów - Izolator Boguchwała 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Sadłocha 24, 2:0 Sadłocha 43, 3:0 Plichta 64, 3:1 Gajdek 84.

Stal: Bieszczad - Simcak, Paśko (78 Panasiuk), Wrona ż (78 Soja), Pena - Łysiak (46 Guedes ż), Piątek, Zych (66 Bartkowiak), Protaziuk, Sadłocha (66 Zborowski) - Plichta (66 Jezierski). Trener: Sławomir Szeliga.

Izolator: Dybski - K. Wilk, Kasprzyk (33 Noga ż, 87 Głodowski), Gajdek - Walas (78 Kusy), Ciemierkiewicz, Oreńczuk, J. Wilk - Hałucha (78 Rembisz), M. Wilk (59 Kapusta), Krajewski (90 Krzywonos). Trener: Tomasz Głąb.

Sędziował: Kijowski (Krosno).
Widzów: ok. 120.