4 liga. Polonia Przemyśl pokonała Piasta Tuczempy. Bramki padły w drugiej połowie

Łukasz Solski
Ł. Solski
Przemyślanie przystąpili do meczu z Piastem w odmienionym składzie, niż byliśmy do tego przyzwyczajeni. Trener Piotr Cisek postanowił zapunktować w programie Pro Junior System i wystawił młodych zawodników. Goście z Tuczemp nie wykorzystali tego faktu. Mecz toczył się w wolnym tempie i brakowało klarownych sytuacji.

W przerwie Polonia dokonała kilku zmian. Efektem tego był gol w 60. minucie. Bramkarz Piasta Oleksandr Bandura odbił piłkę pod nogi Kostiantyna Cherniiego, który zdobył gol z bliskiej odległości. Goście próbowali swoich sił strzałami, które jednak mijały bramkę. W 70. minucie ponownie nie popisał się Bandura, który wyszedł do długiego zagrania polonistów, ale na piętnastym metrze wypuścił piłkę. Futbolówkę do siatki skierował Jakub Głuszko. Przy 2:0 Piast nie był już w stanie się podnieść.

Polonia Przemyśl – Piast Tuczempy 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Chernii 60, 2:0 Głuszko 70.

Polonia: Maciewicz – Solarz, H. Błahuciak, Kuźniar (78 Konowalik), Walczyszewski (46 Chernii), Sychevskyi (46 Głuszko), Jasiński (46 Zanko), Kazek, R. Błahuciak (68 Kowalski) żk, Wanat, Andreasik (46 Mykytsey). Trener Piotr Cisek.

Piast: Bandura – Stopyra (60 Strawa), Sas żk (75 Broda), Sobol, Subrelak, Popek, Bobek, Buczkowski, Benc, Wielgosz, Kos. Trener Marek Strawa.