4 liga podkarpacka. W derbach powiatu Wisłoka Dębica zremisowała z Rzemieślnikiem Pilzno 1:1

Sławomir Oskarbski
Piłkarze Wisłoki w derbach powiatu nie mieli najlepiej ustawionych celowników i zaliczyli, rozczarowujący ich, remis Sławomir Oskarbski
W derbach powiatu Wisłoka grała, ale była nieskuteczna, Rzemieślnik udanie się bronił, a na koniec drużyny podzieliły się punktami.

Gospodarze od początku zaczęli dyktować swoje warunki i już w 4 minucie Szymon Gwiazda wywalczył piłkę, zagrał do Damiany Łanuchy, po strzale którego Patryk Pietrasiewicz z trudem wybił piłkę za linię końcową.

Później groźnie strzelał Gwiazda, następnie z wolnego Łanucha oraz z kilku metrów Damian Lubera, ale piłka mijała cel. Przyjezdni okazję bramkową stworzyli dopiero kilka minut przed przerwą. Po wrzutce Konrada Frysia z bliska strzelał Patryk Kwaśniczko, ale trafił wprost w bezrobotnego wcześniej Kamila Dybskiego.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, ale to goście wyszli na prowadzenie. Dębiczanie za bardzo skupili się na zabawie w sędziowanie, domagając się spalonego, a tymczasem piłka trafiła do Radosława Macnara, który pięknym uderzeniem z okolic narożnika pola karnego wpakował piłkę w „okienko” bramki Dybskiego.

Szybko odpowiedzieć chciał Dawid Sojda, ale chybił z dystansu. Chwilę później po ładnej akcji gospodarzy piłka dotarła do Adriana Nowaka, ten spod linii końcowej chciał dograć do kolegów czyhających na futbolówkę pod bramką, ale Kwaśniczko efektownym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo.

Niedługo potem piłkarze mocno powalczyli w polu karnym pilźnian, piłkę ostatecznie przejął Gwiazda i pewnym strzałem pokonał Pietrasiewicza. Biało-zielonych remis nie urządzał i dążyli do zgarnięcia pełnej puli, ale skuteczność nie była ich atutem. W 83 min. pilźnian uratował słupek, a próbujący dobitki Sebastian Fedan strzelił kilka pięter nad bramką.

W końcówce nieskuteczność dębiczan mogła zostać srogo ukarana. Macnar wyłożył piłkę wprowadzonemu chwilę wcześniej Hubertowi Nalepce, ale ten mając przed sobą tylko Dybskiego nie trafił w bramkę.

- Jestem rozczarowany, bo straciliśmy dwa punkty. Byliśmy lepsi, prowadziliśmy grę, mieliśmy dużo sytuacji, a wynik jest nierozstrzygnięty - mówił Dariusz Kantor, trener Wisłoki.

Wisłoka Dębica – Rzemieślnik Pilzno 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Macnar 56, 1:1 Gwiazda 69.

Wisłoka: Dybski 5 – Król 6, Cabała 6, Hus 6 (82 Remut) – Bożek ż 6, Łanucha ż 6, Fedan 6, Sojda 6, Rębisz 6 – Gwiazda ż 6, Lubera 5 (58 Nowak). Trener Dariusz Kantor.

Rzemieślnik: Pietrasiewicz 5 – M. Nalepka 5 (72 Florian), Kwaśniczko 5, Fryś ż 6, Szymański ż 5 – Macnar 6, Tomasiewicz 5, Ślęzak 5, Barycza 5, Ślęczka 5 – Wolański 5 (87 H. Nalepka). Trener Tomasz Kijowski.

Sędziował Kijowski 5 (Krosno). Widzów 450.