4. liga podkarpacka. Sokół Kolbuszowa Dolna pokonał rezerwy Resovii. To piąta wygrana z rzędu Sokoła!

Marcin Jastrzębski
Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna dopisali do swojego dorobku kolejne cenne punkty. Pokonali rezerwy Resovii. To ich piąta wygrana z rzędu w tej rundzie.

Wzmocniony Mateuszem Bondarenko i Filipem Mikrutem zespół rezerw Resovii postawił kolbuszowskiej ekipie wysokie wymagania. W pierwszym kwadransie gorąco zrobiło się, gdy pośliznął się Michał Lewandowski, ale ostatecznie piłka znalazła się w jego dłoniach. Sokół umiał utrzymać się dłużej przy piłce, ale na bramkowe okazje musiał poczekać do końcówki pierwszej połowy.

Wcześniej blisko zanotowania asysty był Kacper Szymkiewicz, ale ostatecznie skończyło się na strachu gości. 6 minut przed końcem pierwszej połowy, Sokół wyszedł na prowadzenie. Po założeniu pressingu na połowie rywala piłkę przed „16” dograł Andrzej Skowron. Tam opanował ją Igor Kilian i oddał skuteczny strzał. Warto dodać, że 16-latka w tym meczu obserwował trener kadry narodowej (do 16 lat) Dariusz Gęsior.

Kilka minut po przerwie Sokół zdobył drugiego gola. Po wyrzucie z autu Michała Mazurka piłkę głową zgrał Volodymyr Khorolsky, a następnie stoicki spokój zachował Patryk Szczurek. Wychowanek Beniaminka Krosno przyjął piłkę na klatę i będąc plecami do bramki, obrócił się i oddał skuteczny strzał. Khorolsky przejawiał dużą ochotę do wsparcia ofensywnych działań gości. Przed przerwą był blisko zdobycia gola po rzucie rożnym oddając strzał głową. Szansy na zdobycie gola na 0:3 nie wykorzystał Patryk Cyganowski, ale praktycznie Sokół nie czuł się zagrożony i kontrolował to spotkanie.

W końcówce rzeszowska ekipa potrafiła jednak zagrozić Sokołowi. Lucio Ceci oddał groźny strzał sprzed „16”, a sporo zamieszania zrobili świeżo wprowadzeni na boisko zawodnicy. Ostatecznie jednak resoviacy nie potrafili zdobyć choćby kontaktowego gola.

Resovia II – Sokół Kolbuszowa Dolna 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kilian 39, 0:2 Szczurek 57.

Resovia II: Dziurgot – Bondarenko (46 Szpojnarowicz), Ostrowski, Szymkiewicz (87 Kotecki), Modrzejewski, Ceci, Marciniec, Bielenda, Czapniewski (85 Stępak), Pirnach ż, Mikrut (46 Karcz, 80 Drelicharz). Trener Marcin Laska.

Sokół: M. Lewandowski – Skowron, Khorolsky, Drelich, Cyganowski (68 Bik), Wątróbski, Mokrzycki ż, Marszalik, M. Mazurek (79 Bożek), Szczurek (82 P. Lewandowski), Kilian (60 Nowak). Trener Marcin Wołowiec.