4. liga podkarpacka. Pogoń-Sokół Lubaczów wygrała z JKS-em. Bohaterem meczu Kamil Rębisz [ZDJĘCIA]

Tomasz Strzębała
Jarosławianie postawili się marzącym o awansie piłkarzom z Lubaczowa. Mecz nabrał szczególnych rumieńcow w drugiej połowie. Ozdobą był wyjątkowy gol Jewhenija Nemtinowa, ale bohaterem okazał się Kamil Rębisz, który najpierw strzelił samobója, a później dobił gospodarzy.

Ekipa Pogoni/Sokoła zaczęła mecz od wysokiego pressingu. Lubaczowianie chcieli jak najszybciej ułożyć sobie grę i strzelić gola. Udało im się to, bo już w 9 minucie cieszyli się z bramki. Po podaniu na skrzydło Kamila Matofija bramkarza JKS-u strzałem przy słupku pokonał Grzegorz Gawle.

Napastnik gości miał okazję podwyższyć wynik w 26 minucie, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez Artema Płoszczyńskiego. W 37 minucie był już remis. Po rogu Piotra Pindaka piłkę w kierunku bramki zagrywał Grzegorz Baran, a pechowo do własnej siatki wepchnął ją Kamil Rębisz.

W drugiej połowie jarosławianie zaczęli przejmować inicjatywę i w 71 minucie wyszli na prowadzenie. Przepięknym uderzeniem z 35 metrów pod poprzeczkę popisał się Jewhenij Nemtiow, który zobaczył wysuniętego Tomasza Siryka. Pogoń/Sokół odpowiedziała akcją po rzucie różnym i strzale z woleja Rębisza.

Futbolówka przeleciała tuż nad bramką. W 82 minucie gracz z Lubaczowa już się nie pomylił, wykorzystując błąd defensywy jarosławian wbiegł w pole karne i plasowanym uderzeniem wyrównał stan meczu. Przyjezdni poszli za ciosem i za chwilę byli na plusie. Katem okazał się Rębisz, który minął defensorów i z bliska nie dał szans Maksymowi Guridovi.

JKS Jarosław - Pogoń/Sokół Lubaczów 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Gawle 9, 1:1 Rębisz sam. 26, 2:1 Nemitinow 71, 2:2 Rębisz 82, 2:3 Rębisz 86.

JKS: Guridov - Baran, Roga, Kopcio (63. Kopcio), Chrupcała - Sobolewski (88. Brodowicz), Pilch, Nemtinow, Płoszczyńskij - Pindak, Pietluch (81.Nowogordzki). Trener: Grzegorz Baran.

Pogoń/Sokół: Siryk ż - Gul, Król, Rębisz ż (90+4 Sitek), Grabowski - Rosliakow, Matofij (57. Dziadosz), Guedes ż, Jezierski - Gawle (76. Lorenc), Duda. Trener: Konrad Wójtowicz (cz: 80, krytyka orzeczeń sędziego).

Sędziował: Kołodziej (Rzeszów). Widzów: 500.