4 liga podkarpacka. JKS Jarosław pokonał Stal Łańcut 3:1. Jarosławianie bez porażki na wiosnę!

ds
Miłosz Bieniaszewski
JKS Jarosław okazał się dojrzalszą drużyną w meczu z Stalą Łańcut i dopisał do swojego konta trzy punkty. W jarosławskim zespole w pierwszym składzie zadebiutowało trzech nowych zawodników pozyskanych w tym tygodniu.

Spotkanie na sztucznej nawierzchni i wieczorową porą lepiej rozpoczęli zawodnicy Krzysztofa Koraba. W czwartej minucie w polu karnym nieprzepisowo Oskara Majdę faulował Paweł Bartnik, a rozjemca wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Konrad Buć i wyprowadził Stal na prowadzenie nie dając szans Guridovi na skuteczną obronę. JKS szybko chciał odrobić straty i ta sztuka udała się im w siedemnastej minucie, kiedy to Paweł Hass zagrał do Karola Ptasznika, który umieścił piłkę w bramce Czyża.

W pierwszej części meczu to gospodarze byli bliżej wyjścia na prowadzenia, lecz żadna z szans nie przyniosła sukcesu w postaci bramki. W drugą część spotkania lepiej weszli natomiast gospodarze, którzy szybko zdobyli bramkę na 2:1, znów asystą popisał się Hass, a piłkę obok Czyża posłał Kamil Bała. Kilka minut później JKS ustanowił wynik spotkania. Bała zagrywał do Ihora Maliarenko, który w debiucie w jarosławskiej drużynie strzela bramkę. Podopieczni Arkadiusza Barana zasłużenie dopisują do swojego dorobku trzy punkty i pozostają w grze o awans do 3 ligi.

JKS Jarosław – Stal Łańcut 3:1 (1:1)

Bramki: Ptasznik 17, Bała 51, Maliarenko 57 – Buć 4 - karny.

JKS: Guridov – Ptasznik, Baran, Markiewicz, Bartnik – Sobolewski, Cardenas (85 Saramak) – Maliarenko (66 Chrupcała), Pawlak (80 Kopcio), Bała (85 Socha) – Hass (85 Stankiewicz). Trener Akradiusz Baran.

Stal: Czyż ż – Cwynar (81 Mach), Kmuk ż, Makowski, Noga, Wójcik ż (70 Liszka), Skiba (62 Skała), Majda, Bieniasz (62 Dudek), Buć, Balawender (46 Róg) Trener Krzysztof Korab.

Sędziował Ciak (Stalowa Wola). Widzów 500.