4 liga podkarpacka. Igloopol Dębica ograł JKS Jarosław po ciężkim boju na swoim stadionie

Tomasz Paryś
Igloopol Dębica po sobotniej porażce z Pogonią-Sokół Lubaczów, tym razem ograł JKS Jarosław. Sławomir Oskarbski
Mimo pewnego i wysokiego zwycięstwa Igloopolu Dębica, JKS Jarosław pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Pierwsze trzydzieści minut meczu zakończone bramką Aleksandra Okonia pod dyktando gospodarzy. Napastnik Igloopolu wykorzystał prostopadłe podanie od Mateusza Pedy i sprytnym strzałem pokonał Maksyma Guridova. JKS przejął na ostatni kwadrans inicjatywę, ale do przerwy wynik się nie zmienił.

Od mocnego uderzenia drugą odsłonę spotkania znowu rozpoczęli dębiczanie, a wysoki pressing dał drugiego gola. Zawodnik JKS-u podawał do swojego bramkarza, ale zrobił to zbyt krótko, co skrzętnie wykorzystał Wojciech Kos i skierował piłkę do pustej bramki, chociaż trzeba przyznać, że uczynił to z dosyć ostrego kąta. Niecałe dwadzieścia minut później gości dobił kapitan Igloopolu Marcin Stefanik, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego i głową umieścił futbolówkę w siatce.

- Jesteśmy zadowoleni przede wszystkim z trzech punktów, bo JKS postawił ciężkie warunki. My jednak pokazaliśmy, że w piłkę grać potrafimy - chwalił swój zespół trener Łukasz Cabaj.

Honorową bramkę dla jarosławian zaliczył Rafał Dusiło. Goście próbowali wrócić do gry, ale zabrakło czasu na odwrócenie losów tego spotkania.

- Przy stanie 3:0 pozwoliliśmy się zepchnąć do głębokiej obrony i tak naprawdę mieliśmy dużo szczęścia, że nie wpadła druga bramka, bo mogło być nerwowo - zakończył opiekun "Morsów".

Igloopol Dębica - JKS Jarosław 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Okoń 27, 2:0 Kos 48, 3:0 Stefanik 67, 3:1 Dusiło 83.

Igloopol: Baut - Dulio, Marcos, Leśniak, Stefanik - Dziobak, Buda (70 Solarz), Wojtyło (88 Adamski), Peda - Okoń (87 Jaszcz), Kos ż (62 Susz). Trener Łukasz Cabaj.

JKS: Guridov - Bartnik, Szakiel ż, Płoszczyński ż (61 Dusiło) - Brodowicz, Chrupcała (77 Nowogrodzki), Baran, Pakuła (46 Pilch) - Dubaj (60 Kruczkiewicz), Pindak ż - Socha (75 Kopcio). Trener Grzegorz Baran.

Sędziował: Myszka (Stalowa Wola). Widzów: 200.