4 liga podkarpacka. Druga Resovia rozstrzelała Koronę Rzeszów i sięgnęła po pierwsze punkty

Tomasz Paryś
Rezerwy Resovii powetowały sobie porażkę w Wiśniowej, rozbijając Koronę Rzeszów. Krzysztof Paryś
Resovia II zdobyła pierwszy komplet punktów w wielkim stylu. Na swoim stadionie wysoko pokonała Koronę Rzeszów.

Korona Rzeszów dzielnie trzymała się do końca pierwszej połowy, bo na przerwę do szatni schodziła z zaledwie jedną bramką straty. W 22. minucie meczu rzut karny na gola zamienił piłkarz Resovii Kacper Karcz. Gospodarze dzieła zniszczenia dokonali w drugiej odsłonie, aplikując przyjezdnym pięć bramek.

Niedługo po wznowieniu gry dublet zanotował Mikołaj Marciniec, a szczególnie jego drugie trafienie na 3:0 było ładnej urody. Kolejne dwa gole padły w odstępie trzech minut. Najpierw drogę do siatki znalazł Jakub Jaroch, który pojawił się na boisku siedem minut wcześniej, a 180 sekund później piątą bramkę dołożył Kornel Rębisz. Kropkę nad "i" mierzonym uderzeniem przy słupku postawił Jakub Maćkowiak.

Resovia II - Korona Rzeszów 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Karcz 22-karny, 2:0 Marciniec 52, 3:0 Marciniec 63, 4:0 Jaroch 73, 5:0 Rębisz 76, 6:0 Maćkowiak 87.

Resovia II: Rakus - Bielenda, Zybała, Modrzejewski (76 Lisowicz), Ostrowski ż (69 Stępak) - Karcz (62 Kojder), Szpojnarowicz, Rębisz, Szymkiewicz (66 Jaroch), Pirnach (70 Zięba) - Marciniec (70 Maćkowiak). Trener Marcin Laska.

Korona: Świder - Mendes, Pohorilyy (80 Suknarowski), Bober, Halamaka - M. Mazur (87 Kostyra), S. Mazur, Mroszczyk (66 Kurdybacha), Rusinek ż (66 Kula), Y Tai - Zieliński (80 Haba). Trener Tomasz Zieliński.

Sędziował: Kozner (Krosno). Widzów: 200.