4 liga podkarpacka. Derby dla jarosławian. JKS ograł Piasta Tuczempy 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Artur Bżdżoła
Jarosławianie (białe koszulki) pokonali w derbowym starciu Piasta 2:0.
Jarosławianie (białe koszulki) pokonali w derbowym starciu Piasta 2:0. Artur Bżdżoła
Do derbowego starcia w lepszych nastrojach przystępowali gospodarze, którzy nie doznali w obecnym sezonie jeszcze porażki. Piast natomiast po niezłym początku lekko przystopował i nie zdobył gola w czterech ostatnich meczach, wliczając mecz z JKS-em. Ostatecznie górą z pojedynku wyszli jarosławianie a Piast musi szukać szansy na przełamanie w kolejnych meczach, choć rywali łatwych nie ma.

Bardziej konkretni byli gospodarze, którzy zdołali zadać dwa ciosy Piastowi. Jako pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się Paweł Hass, który otrzymał w polu karnym dobre podanie od Pawła Bartnika, lecz uderzył obok słupka bramki Dominika Jakiela. W rewanżu z rzutu wolnego Dominika Lisa zaskoczyć próbował Damian Demski, jednak golkiper miejscowych zdołał sparować strzał na rzut rożny. W 21. minucie przed polem karnym futbolówkę otrzymał Piotr Suberlak. Nie zastanawiał się długo, przymierzył pod słupek i z trudem do boku piłkę odbił Lis.

W 29. minucie na własnej połowie piłkę stracił Maksymilian Popek. Jarosławianie wymienili kilka podań, futbolówka trafiła do Kamila Bały, którzy przymierzył i po chwili zbierał gratulacje od kolegów z drużyny. Przed przerwą wyrównać mógł Łukasz Tyrawski, ale jego próba została zablokowana przez obronę. W drugiej połowie niezły strzał oddał Radosław Gil, lecz przeleciał on nad bramką.

Na listę strzelców próbował wpisać się Przemysław Zieliński, ale jego próba była zbyt słaba. Kolejny raz z rzutu wolnego chciał trafić Demski. Jego potężna bomba nieznacznie minęła cel. W 82. minucie w polu karnym Kacper Benc sfaulował Bałę i arbiter wskazał na „wapno” z którego pewnie przymierzył Bartnik. Piast szybko mógł złapać kontakt. Po dograniu z rzutu wolnego Gila w zamieszaniu podbramkowym Zieliński przymierzył w słupek. Goście do końca ambitnie próbowali strzelić honorową bramkę, ale czujnie spisywał się blok obronny jarosławian.

– Stworzyliśmy kilka sytuacji, ale JKS był konkretniejszy. Straciliśmy bramkę po będzie, później głupi faul i gospodarze zamknęli mecz. Do końca jest dużo meczów, najbliższy już w środę z Karpatami i powalczymy o pełną pulę – podsumował mecz trener gości Marek Strawa.

JKS Jarosław - Piast Tuczempy 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bała 29, 2:0 Bartnik 83-karny.

JKS: Lis - Ptasznik, Szakiel, Bogacz, Bartnik, Bała (83 Aksamit), Sobolewski, Chrupcała, Krzyczkowski (64 Kopcio), Pawlak, Hass (90 Krzywonos). Trener Arkadiusz Baran.

Piast: Jakiel – Wielgosz, Demski ż, Sas (76 Zieliński), Pasaj (73 Strawa ż), Buczkowski, Sobol, Wiącek (35 Benc), Suberlak (62 Broda), Popek (37 Gil), Tyrawski. Trener Marek Strawa.