4 liga podkarpacka. Cosmos Nowotaniec zwycięski w starciu z Igloopolem Dębica

Paweł Miś
Paweł Miś
Cosmos Nowotaniec po raz dziewiąty w tym sezonie wygrał mecz na własnym stadionie. Tomasz Sowa archiwum
W meczu 16. kolejki 4 ligi podkarpackiej piłkarze Cosmosu Nowotaniec wygrali na własnym stadionie z Igloopolem Debica 2:1 (1:1).

Gospodarze już w 1. minucie mogli objąć prowadzenie. Kapitan Cosmosu, Hubert Pieszczoch ładnym strzałem próbował pokonać Adama Maciąga, lecz bramkarz Igloopolu stanął na wysokości zadania i efektownie wybił futbolówkę na rzut rożny.

W 11. minucie ponownie Pieszczoch miał szansę na otwarcie wyniku, jednak jego płaskie uderzenie minęło słupek bramki przyjezdnych. W odpowiedzi ładną indywidualną akcję przeprowadził Wojtyło, ale jego podanie wzdłuż bramki nie znalazło adresata. W 24. minucie w polu karnym Cosmosu faulowany był Kos. Sędzia Krzysztof Pachołek bez wahania wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Marcin Stefanik i pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Nowotaniec ruszył do odrabiania strat, ale wszystkie próby kończyły się niepowodzeniem. W 39. minucie to Igloopol był bliski podwyższenia rezultatu. Doskonale strzał Cyganowskiego obronił Shkarban chroniąc swoją drużynę przed utratą drugiej bramki. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Pastuszaka osiągnęli swój cel. Kacper Pieniążek trafił w poprzeczkę, ale po chwili piłka trafiła do Krystiana Kalemby. Napastnik Cosmosu wykorzystał dobrą okazję i wpisał się na listę strzelców.

Po zmianie więcej przy piłce utrzymywali się miejscowi. W 47. minucie na strzał zza pola karnego zdecydował się Mykystey, jednak piłka minęła bramkę "Morsów". W kolejnych minutach swoich szans nie wykorzystali Pieniążek oraz wprowadzony po przerwie Khomchenko. Napór gospodarzy przyniósł skutek dopiero w 90. minucie. Nazar Verbnyy mocnym uderzeniem nie dał szans Maciągowi i zapewnił Nowotańcowi komplet punktów. Cosmos odniósł dziewiąte w sezonie zwycięstwo na własnym terenie.

Cosmos Nowotaniec - Igloopol Dębica 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Stefanik 27-karny, 1:1 Kalemba 44, 2:1 Verbnyy 90.

Cosmos: Shkarban - Pinchuk (46 Hura ż), Mykytsey ż, Petryk, Nahornyi ż - Pieniążek (69 Piotrowski), Łychowydko, Verbnyy ż - Kalemba (62 Senko), Pieszczoch (78 Gomułka), Espana (46 Khomchenko). Trener: Grzegorz Pastuszak.

Igloopol: Maciąg - Leśniak, Pawłowski ż, Dos Santos - Peda, Dzióbak, Stefanik, Wojtyło - Cyganowski, Kos (83 Jaszcz), Okoń (62 Buda). Trener: Łukasz Cabaj.

Sędziował: Pachołek (Jarosław)