4 liga podkarpacka. Cosmos Nowotaniec pokonał Izolatora Boguchwała

Sec
Tomasz Sowa
Obydwie drużyny należą do ścisłej ligowej czołówki i obydwie przystępowały do tego spotkania żądne rewanżu, rehabilitacji za poprzednią kolejkę spotkań. Zarówno bowiem Cosmos, jak i Izolator nie zaliczyli minionej serii gier do udanych, przegrywając swoje pierwsze spotkania w bieżącym sezonie. Cosmos uległ Legionowi Pilzno 1:2 na wyjeździe, zaś Izolator również 1:2 Karpatom Krosno, ale u siebie.

Bardziej niespodziewana była porażka Cosmosu, który do potyczki z Legionem liderował w tabeli z kompletem zwycięstw, zatem piłkarze z Nowotańca chcieli bezwzględnie jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę, lecz pojedynek z Izolatorem sprawy tej zapewne nie ułatwiał. Ale bez względu na klasę i siłę rywala Cosmos wyszedł na murawę niezwykle zdeterminowany i już dwóch pierwszych akcji ofensywnych omal nie zakończył pełnym sukcesem. Tuż przed bramką Izolatora w krótkich odstępach czasu znaleźli się bowiem Łukasz Piotrowski oraz Nazarii Bohomaz, lecz za każdym razem piłka po ich strzałach z odległości kilku metrów minimalnie mijała słupek.

Goście przetrzymali początkowe ataki miejscowych i mecz nieco się wyrównał, chociaż przyjezdni mieli problemy z wypracowaniem sobie dogodnej okazji bramkowej. Cosmos natomiast mniej więcej po dwóch kwadransach przeprowadził akcję, dającą mu prowadzenie. Morais znakomicie wypuścił Longe, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował szansy. Izolator nie zamierzał się poddawać, próbował odważniej atakować, przez co mecz zyskał na atrakcyjności. Przyjezdni swój cel zrealizowali tuż przed przerwą. Wówczas to Aleksander Gajdek umieścił piłkę w siatce, zapewniając swojej drużynie nie tylko wyrównanie, ale również znakomitą sytuację wyjściową na drugą połowę, wszak nic tak nie podbudowuje, jak gol do szatni.

Po przerwie jednak gospodarze potwierdzili wyższość, zdobywając dwa gole, jednego z rzutu karnego, a drugiego po strzale z dystansu.

Cosmos Nowotaniec – Izolator Boguchwała 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Longe 26, 1:1 Gajdek 45, 2:1 Mykytsey 70-karny, 3:1 Demianenko 75.

Cosmos: Shkarban – Zastavnyi, Mykytsey, Petryk, Demianenko – Longe (55 Khomchenko), Bohomaz (60 Diaz), Pena, Geci, Morais ż – Piotrowski (77 H. Kot). Trener Grzegorz Pastuszak.

Izolator: Dybski – Gajdek, Bogacz, Kasprzyk – Worosz (78 J. Wilk), Majcher, T. Nalepka (82 Walas), Frydrych (75 Żurawski), Cach (82 Kusy) – P. Nalepka, Domino (78 Urbaniak). Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował Pachołek (Lubaczów). Widzów 250.