4 liga. Błękitni Ropczyce pewnie pokonali u siebie Przełom Besko

Mj
Wacław Nowacki
Błękitni Ropczyce nie mieli problemów z pokonaniem na własnym boisku Przełomu Besko. Mecz zakończył się ich wygraną 3:0.

Błękitni Ropczyce - Przełom Besko 3:0 (0:0)

Bramki: Siepierski 51, Wiktor 52, T. Kot 82.

Błękitni: Hadała 7 – Kukla 7 (70 Hirka 6), Świetoń 7, Bartosz Darłak 8, Cach 9 – Kalin 6 (62 T. Kot), Orzech 6 (70 Bartłomiej Darłak 5), Sulisz 7 (73 Piwowar), Siepierski 7 – Majcher 7 - Wiktor 7 (68 Ł. Kosiba 6). Trener Andrzej Szymański

Przełom: Jucha 5 – Szybka 4, Śmietana 4, Kwiatkowski 4 (46 Staszkiewicz 4), Kapłon ż 4 (46 Czura 4) – Osiniak ż 4, Oleniacz 4 (80 Winnicki), Mogilany 4 (80 Pasternak), Galant 4 (70 Wołczański 4), Kasperkowicz 5 – Kijowski 4. Trener Paweł Jaślar.

Sędziował Winiarz 8 (Przeworsk). Widzów 100.

W pierwszych 30 minutach Błękitni zdominowali Przełom, ale nie umieli tego przełożyć na zdobycz bramkową. U miejscowych wkradło się zniecierpliwienie, a do głosu doszedł Przełom. – Owszem, gospodarze kontrolowali przebieg gry, ale my stworzyliśmy sobie trzy dobre sytuacje. Zabrakło ostatniego podania lub skutecznego strzału – oceniał Paweł Jaślar, trener Beska.

W drugiej połowie klasę pokazał boczny obrońca Michał Cach. Mający ambicje grać w wyższej lidze zawodnik zanotował trzy asysty. Jego partnerzy wszystkie bramki zdobyli uderzeniami głową. – Wygrał zespół lepszy, ale możemy czuć niedosyt po pierwszej połowie – dodawał opiekun gości.

Dla Błękitnych to wyjątkowo spokojna końcówka sezonu. Zmiany szykują się w Besku. W Przełomie wkrótce ma się zmienić zarząd, nie jest pewne czy zespół nadal prowadzić będzie trener Jaślar, który pracuje w tym klubie od 2005 roku.