3 liga. Texom Sokół Sieniawa przegrał z Siarką Tarnobrzeg. Goście nie mieli litości [ZDJĘCIA. RELACJA]

kostek
Siarka Tarnobrzeg (czarno-żółte stroje) z Sieniawy wywozi komplet punktów.
Siarka Tarnobrzeg (czarno-żółte stroje) z Sieniawy wywozi komplet punktów. Grzegorz Kostka
Siarka dominowała w Sieniawie od pierwszej do ostatniej minuty. Jej zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale za brakło jej skuteczności.

Pojedynki na linii Sieniawa – Tarnobrzeg w sezonie 2023/24 nie mają szczęścia do pogody. W pierwszej kolejce mecz nie doszedł do skutku, gdyż boisko w Tarnobrzegu po ulewie nie nadawało się do gry. Tym razem na początek rundy rewanżowej w Sieniawie, piłkarzom towarzyszyły opady śniegu i błotniste boisko. Od pierwszych minut stroną prowadzącą grę byli goście. Oni to też otworzyli wynik spotkania. W 12 minucie Orlik wyłożył piłkę Prusińskiemu, a ten posłał ją obok wychodzącego Siryka. Gospodarze próbowali atakować, jednak ich zapędu defensywa Siarki rozbijała w zarodku, a jak już udało się oddać strzał, to na posterunku był bramkarz Siarki. Tuż przed przerwą goście powiększyli swoje prowadzeniem Cichocki odegrał do Kalińca, a ten wpakował piłkę do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla miejscowych, Prusiński ograł jednego z obrońców w polu karnym i strzałem w długi róg, zdobył drugiego swojego gola. Po strzelonej bramce Siarka dała pograć piłką gospodarzom i po kwadransie Mróz strzałem z dystansu zdobył gola dla Sokoła. Goście odpowiedzieli błyskawicznie, tuż po wznowieniu gry Cichocki z bliska wpakował piłkę do bramki Siryka. Chwilę później wpadła dość kuriozalna bramka dla Siarki. Damian Skała, wybijając piłkę przed polem karnym, na strzelił Piotra Lisowskiego, a że wybicie było bardzo mocne, odbita piłka, zaskoczyła Siryka. W końcówce Siarka powinna zdobyć szóstego gola, jednak Feret z rzutu karnego trafił w słupek, a dobitka jednego z Siarkowców okazała się niecelna.

Texom Sokół Sieniawa - Siarka Tarnobrzeg 1:5 (0:2)

Bramki: 0:1 Prusiński 12, 0:2 Kaliniec 42, 0:3 Prusiński 46,1:3 Mróz 60, 1:4 Cichocki 62, 1:5 P. Lisowski 65

Sokół: Siryk – Kaczor, Skała ż, Kiełb (59 Kiełbasa) – Więckowski, Wróblewski (75 Ptasznik), Batiushyn ż (65 Cygan), Oziębło (75 Frydrych), J. Mróz – Mazgoła ż (46 Jeż), Kwaczreliszwili. Trener Robert Chmura.

Siarka: Zoch – Szymocha, Sulkowski (80 Bieniarz), Bierzało, Woś – P. Lisowski (75 Feret), Kumorek ż, Kaliniec, Orlik ż (75 Kalamvokis)– Prusiński (65 P. Mróz), Cichocki (65 D. Lisowski). Trener Dariusz Kantor.