3 liga. Texom Sokół Sieniawa pokonał Avię Świdnik odwracając losy meczu w drugiej połowie

Sokół Sieniawa po kiepskim początku sezonu, wygrał już po raz trzeci.
Sokół Sieniawa po kiepskim początku sezonu, wygrał już po raz trzeci. Grzegorz Kostka
Texom Sokół Sieniawa ostatnio złapał wiatr w żagle i chciał koniecznie zapunktować z Avią Świdnik. Mimo problemów w pierwszej połowie, zadanie wykonał.

Goście rozpoczęli mecz wyśmienicie. Już w ósmej minucie Uliczny dośrodkował z lewej strony, a Kursa głową otworzył wynik meczu. Miejscowi nie podłamali się i dość szybko odpowiedzieli golem. Rzut karny na bramkę zamienił Jarosław Lis. Z remisu miejscowi nie nacieszyli się długo, bo już po 10 min. Wojciech Białek znów wyprowadził Avię na prowadzenie. W drugiej połowie wpierw Kaczyński, a chwilę później Skała, zmusili do kapitulacji bramkarza gości. W doliczonym czasie gry miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie, jednak zawiodła ich skuteczność mimo dogodnych sytuacji.

Texom Sokół Sieniawa - Avia Świdnik 3:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Kursa 8, 1:1 Lis 18-karny, 1:2 Białek 28, 2:2 Kaczyński 67, 3:2 Skała 81.

Sokół: Pasterczyk – Grasza, Drelich (56 Wawryszczuk), Skała, Lis - Więcek (80 Pikiel), Ochał, Oziębło (82 Feret), Majka (82 Wójcik ż) – Kunicki (56 Gdowik), Kaczyński żż cz [90+2]. Trener Dariusz Majcher.

Avia: Sobieszczyk – Kursa, Dobrzyński, Oziemczuk (60 Kompanicki), Zając (63 Najda), Białek ż, Świech (69 Popiołek), Uliczny, Góralski, Poleszak (46 Drozd), Mykytyn Trener Wiesław Kołodziej.