2 liga siatkarzy. Krosno Glass Karpaty PWSZ - Avia Świdnik 3:2 [ZDJĘCIA]

tom
2 liga. Krośnieński lider wygrał mecz na szczycie z Avią Świdnik 3:2.Rywalizacja Karpat z Avią ma swoją tradycję, którą zawodnicy obydwu drużyn podtrzymali w sobotnim pojedynku. Chodzi mianowicie o niepowtarzalne emocje, niespodziewane zwroty akcji, nieprzewidywalność końcowego rezultatu. Wspomnijmy choćby ubiegłosezonową fazę play-off, podczas której zwycięzcę wyłaniał tak zwany „złoty set”, wygrany przez krośnian 15:13. Wydarzeniem sobotniej potyczki był tie-break, kumulujący wszystkie możliwe kibicowskie odczucia. Od nadziei na korzystny rezultat poczynając, przez zwątpienie w sukces, i w końcu po euforię. Decydujący o wyniku set miejscowi rozpoczęli całkiem nieźle, prowadząc 3:0, a następnie 6:3. Goście nie zamierzali wcale rezygnować z walki i szybko doprowadzili do remisu 6:6. Od tej chwili, do wyniku 11:11 trwała wymiana ciosów. Na każdą skuteczną akcję Karpat, tym samym odpowiadała Avia i żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na większy punktowy dystans. W końcu sztuki tej dokonali przyjezdni, i to – jak się wydawało – w najlepszym dla nich z możliwych momentów. Bo w samej końcówce, rozstrzygającej w zasadzie losy meczu. Przy remisie 11:11 na zagrywkę udał się Wojciech Kasiura i trzykrotnie wymuszał błędy Karpat, co zaowocowało prowadzeniem świdniczan 14:11. Do wygrania całego meczu Avia potrzebowała zatem jednego punktu i wydawało się, że to zadanie goście wykonają w kolejnej akcji. A jednak stała się rzecz niemożliwa, czyli Karpaty zdołały wyrównać, za sprawą dwóch skutecznych bloków oraz ataku Jacka Pszonki. Później szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. W końcu, po długiej grze na przewagi, gospodarze dopięli swego. Wrócili z dalekiej podróży, przegrywając najpierw 0:2 w setach, a następnie odwrócili losy pojedynku w skrajnie niekorzystnej sytuacji, przy wyniku 11:14 w tie-breaku. Krosno Glass PWSZ Karpaty - Avia Świdnik 3:2 (14:25, 20:25, 25:22, 25:22, 19:17)Karpaty: Piwowarczyk, Kosiek, Czado, Abramowicz, Błądziński, Pszonka oraz Drążek (libero), Matuła, Walasek, Majkowski, Grasza, Skomro. Trener Jakub Heimroth.Widzów 300. Sebastian Czech, fot. Tomasz Jefimow
W meczu 2 ligi siatkarze Krosno Glass Karpaty PWSZ pokonali Avię Świdnik 3:2 (14:25, 20:25, 25:22, 25:22, 19:17).