2 liga. Minimalna porażka koszykarzy Stali Stalowa Wola. Przemyślanie wygrali na wyjeździe

Miłosz Bieniaszewski, luks
Stal Stalowa Wola przegrała mimo świetnej postawy Dawida Zaguły (z piłką).
Stal Stalowa Wola przegrała mimo świetnej postawy Dawida Zaguły (z piłką). Krzysztof Nowaliński
Koszykarze Stali Stalowa Wola sezon 2 ligi grupy B zaczęli od przegranej w Lublinie. Gospodarze decydujący punkt rzucili na 10 sekund przed końcem meczu. W grupie C pewnie wygrał AZS PWSW Przemyśl.

Grupa B

W poprzednim sezonie Stal w Lublinie przegrała bardzo wysoko, a więc i tym razem nie była faworytem rywalizacji z lublinianami. Podopieczni Bogdana Pamuły mogli, a nawet powinni jednak byli ten mecz wygrać. Zaczęło się co prawda od prowadzenia miejscowych 10:4 i 17:11, ale finisz pierwszej odsłony należał do przyjezdnych, a w głównej mierze do Dawida Zaguły, który w I kwarcie rzucił 14 punktów.

Przez większość kolejnej ćwiartki wynik oscylował wokół remisu, ale znów w końcówce „Stalówka” podkręciła tempo i na długą przerwę schodziła z sześciopunktowym prowadzeniem. AZS UMCS III kwartę zaczął od prowadzenia 9:0 i szybko zniwelował te straty. Goście otrząsnęli się jednak i nie pozwolili rywalom odskoczyć. Raz na prowadzeniu byli jedni, by po chwili przewaga była po stronie drugich. Przed ostatnią częścią meczu to Stal miała trzy oczka w zapasie, a po celnej trójce Sylwestra Koniecznego w 31. minucie było 61:55 dla gości.

Jeszcze w połowie decydującej kwarty Stal miała w zapasie siedem punktów, ale tym razem finisz należał do miejscowych, którym wygraną celnym rzutem osobistym zapewnił Mateusz Wiśniewski. Drużyna Bogdana Pamuły miała jeszcze 10 sekund, ale próby Zaguły i Damiana Pogody były niecelne.

AZS UMCS Lublin - Stal Stalowa Wola 72:71 (19:21, 19:23, 17:14, 17:13)

AZS UMCS: Wydra 8 (1x3, 5 zb., 11 str.), Myśliwiec 9, Wiśniewski 14 (13 zb.), Marciniak 17 (2x3, 8 zb.), Stefaniuk 4 oraz Sobiech 2, Muda 0, Jaworski 1, Jagoda 17 (2x3). Trener Przemysław Łuszczewski.

Stal: Bandyga 2, Partyka 4 (4 zb.), Kaczmarski 14 (1x3), Pogoda 0, Zaguła 29 (2x3, 4 zb., 5 as., 6 prz.) oraz Buczek 0, Konieczny 12 (4x3), Tabor 0, Łabuda 6 (2x3), Nowak 4 (4 zb.). Trener Bogdan Pamuła.

Grupa C

Przemyślanie ruszyli do ataku od początku spotkania. W 4. minucie po punktach Grzegorz Płocicy było 11:6 dla „akademików”, a w 12. AZS prowadził już 23:14. Ostatnie trzy minuty drugiej kwarty to jednak przestój w grze zawodników Macieja Milana. Gospodarze podgonili wynik i na długą przerwę schodzili ze stratą zaledwie jednego „oczka” 29:30.

W 23. minucie grający trener gospodarzy, Grzegorz Błotko, trafił „trójkę” i było 32:32. T,rwała wyrównana walka. W końcówce „ćwiartki” cztery punkty z rzędu rzucił Bartosz Bal i było 54:46 dla AZS-u. Ostatnia kwarta, to popis gry Artura Mikołajko. Środkowy z Przemyśla rzucił w tym czasie 10 punków. Wspomagali go rezerwowy Patryk Buszta i Płocica. W 38. minucie przyjezdni wygrywali 70:60. Basket nie trafił dwóch kolejnych rzutów za trzy i nie nawiązał przez to walki w końcówce.

- To była długa podróż do beniaminka ligi. Dobrze, że z happy endem. Gospodarze rzutami za trzy dotrzymywali nam kroku. Dobra gra doświadczonych zawodników dała nam pierwsze zwycięstwo - powiedział trener Maciej Milan.

Basket Bielsko-Biała - AZS PWSW Przemyśl 60:74 (10:16, 19:14, 17:24, 14:20)

Basket: Błotko 13 (3x3), Szybowicz 5, Garita 2, Goryl 4, Kozaczek 24 (2x3) oraz Cichoń 9 (1x3), Adamus 3 (1x3), Garus 0, Karnia 0, Anczykowski 0. Trener Grzegorz Błotko.

AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl: Gumiński 6 (7 zb., 6 as.), Płocica 16 (2x3), Balawender 2, Dusiło 13 (9 zb.), Mikołajko 20 oraz Buszta 11 (3x3), Bal 6 (5 as.), Cebeńko 0, Czopik 0, Łopatowski 0. Trener Maciej Milan.