2 liga mężczyzn. MOSiR Jasło wygrał derbowe spotkanie z Karpatami Krosno w trzech setach

Tomasz Paryś
Derbowe spotkania zawsze dostarczają wielu emocji.
Derbowe spotkania zawsze dostarczają wielu emocji. Marek Dybaś
Siatkarze MOSiR-u Jasło spięli się na derbowe spotkanie z Karpatami i pokonali wyżej notowanych rywali w trzech setach. Podopieczni trenera Bartosza Kilara wzięli rewanż za porażkę w pierwszym meczu w Krośnie.

MKS MOSiR Jasło - Karpaty Krosno 3:0

Sety: 25:23, 25:20, 26:24

MKS: Pichla, Kij, Lasocki, Witek, Czaja, Giża - Szytuła (libero), Kulikowski (libero) oraz Soboń, Szymanik, Pezda. Trener Bartosz Kilar.

Karpaty: Kundera, Baran, Iszczuk, Warzocha, Zając, Zubik - Gębarzewski (libero), Grajper (libero) oraz Ogonowski, Szostek. Trener Jakub Heimroth.

Mimo wygranej w trzech setach gospodarze nie mieli wcale łatwej przeprawy. Szczególnie w pierwszej i trzeciej partii zwycięstwa rozstrzygnęły się w końcówkach. Spotkanie dostarczyło tak wielu emocji, że w pierwszej odsłonie na hali zgasło światło. Po kilkuminutowej awarii wszystko wróciło na swoje miejsce i można było kontynuować zawody. Karpaty w tym secie prowadziły już 19:12, jednak jasielska drużyna niesiona dopingiem swoich kibiców doprowadziła do wyrównania, a później przechyliła szalę na swoją korzyść. Krośnianie byli osłabieni w tym meczu brakiem kilku kontuzjowanych zawodników, w zespole MOSiR-u natomiast skręcenia kostki doznał Bartosz Pichla.

POZOSTAŁE WYNIKI: AKS V LO Rzeszów - Volley Rybnik 0:3 (18:25, 20:25, 19:25), Błękitni Ropczyce - MCKiS Jaworzno 0:3 (18:25, 11:25, 18:25), TKS Tychy - MKS Andrychów 2:3 (21:25, 25:20, 25:21, 21:25, 11:15), Extrans Sędziszów - Kęczanin Kęty 3:2 (25:20, 23:25, 25:27, 25:11, 15:12), Hutnik Kraków - AT Jastrzębski Węgiel przełożony na 23 marca.