2 liga koszykarzy. Porażki naszych drużyn

Miłosz Bieniaszewski
Koszykarze Stali Stalowa Wola nie mieli za wiele do powiedzenia w Łowiczu i wysoko przegrali z faworyzowanym Księżakiem Krzysztof Nowaliński
Zarówno Stal Stalowa Wola, jak i AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl przegrały swoje pojedynki w I rundzie play-off.

Grupa B

I runda play-off

Syntex Księżak Łowicz - Stal Stalowa Wola 104:68
Kwarty: 27:21, 29:18, 24:17, 24:12.

Stan rywalizacji do 2 wygranych: 1:0.

Księżak: Makuch 17 (1x3), Bojko 9 (9 zb., 4 str.), Włuczyński 20 (4x3, 4 as.), Wójcik 12 (2x3, 6 zb., 6 as.), Świderski 12 (2x3, 4 zb., 7 as.) oraz Nieporęcki 6 (1x3, 6 zb.), Gładki 0, Szkup 2, Aniszewski 8, Przygucki 18 (1x3, 6 zb.). Trener Robert Kucharek.

Stal: Partyka 4, Warszawski 2, Kaczmarski 21 (2x3, 4 as., 4 str.), Zaguła 21 (1x3, 4 as., 4 str.), Wojtanowicz 4 (4 as.) oraz Bandyga 4, Buczek 0, Tabor 0, Pietras 2, Nowak 10 (2x3, 5 zb.), Szwedo 0. Trener Bogdan Pamuła.

Podobnie jak to miało miejsce w sezonie zasadniczym „Stalówka” nie miała za wiele do powiedzenia w Łowiczu. Znów skończyło się na wysokiej porażce i przed rewanżem trudno być optymistą. Z drugiej jednak strony zespół Bogdana Pamuły faworytem tej rywalizacji nie jest, a dla jego podopiecznych gra z tak mocnym rywalem to bezcenna lekcja.

Jedynym momentem, kiedy można było marzyć o sensacji miał miejsce na początku II kwarty. Po trójce Andrzeja Nowaka był bowiem remis 29:29. To tylko podrażniło jednak miejscowych, którzy przyspieszyli, wykorzystali kilka błędów naszej drużyny i szybko zrobiło się 42:29. Przewaga Księżaka rosła i w III kwarcie wynosiła już ponad 20 punktów. W końcówce tej odsłony udało się ją nieco zmniejszyć (73:56), ale znów to był tylko krótki moment, kiedy przyjezdni mogli nawiązać walkę z przeciwnikiem.

Grupa C

Mickiewicz Romus Katowice - AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl 91:67
Kwarty: 16:21, 28:22, 29:12, 18:12.

Mickiewicz: Grzegorzewski 14 (2x3, 4 zb., 5 as.), Szczypka 12 (3x3, 7 zb.), Piotrkowski 6 (9 zb.), Nowak 19 (4 zb.), Olczak 0 oraz Kolenda 7 (1x3), Stawowski 8 (2x3, 4 as.), Karpacz 4, Leszczyński 10 (2x3, 4 as.), Bienoszek 3 (1x3), Mucha 8. Trener Mirosław Stawowski.

AZS PWSW: Płocica 14 (2x3, 6 zb.), Mikołajko 8, Strzępek 13 (9 zb.), Gumiński 22 (2x3, 5 zb., 5 str.), Majka 4 oraz Reichert 4, Sajnóg 2, Grzegorzak 0. Trener Maciej Milan.

Skazywani na pożarcie przemyślanie trochę postraszyli miejscowych i świetnie zaczęli to spotkanie. Drużyna Macieja Milana i Krzysztofa Młota prowadziła w I kwarcie 19:10. Ostatecznie gospodarzom udało się trochę te straty zniwelować, a w drugiej odsłonie z mozołem je odrabiali. Katowiczanie wyszli na prowadzenie 34:28, ale przyjezdni nie poddawali się i po rzucie za trzy Grzegorza Płocicy było 42:42. Na długą przerwę Mickiewicz schodził mając jeden punkt więcej od naszej ekipy. Niestety, otwarcie III kwarty zdecydowanie należało do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 54:43. To był moment przełomowy tego starcia. Te trzy minuty z małym okładem dały pewność siebie miejscowym i szansa na sporą niespodziankę przepadła. Przemyślanie nie są jednak bez szans w rewanżu i mogą doprowadzić do remisu w tej rywalizacji.