2 liga koszykarzy, grupa C. Drużyna AZS PWSTE Jarosław zagrała bardzo dobry mecz i pewnie wygrała w Krakowie

Wojciech Barczyński
AZS PWSTE Jarosław nie pozostawił złudzeń zespołowi KK UR Bozza Kraków.

Początek wcale nie był specjalnie udany dla podkarpackiej ekipy.

Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną krakowian 24:17. Dopiero w kolejnej jarosławianie pokazali, że nie pojechali do Krakowa na wycieczkę i tym razem to oni wygrali, minimalnie, ale jednak, 17:14.

Druga połowa to był już popis podopiecznych trenera Tomasza Fortuny. Jego zawodnicy nie tylko odrobili straty, ale zaczęli budować solidną przewagę. Trzecią kwartę wygrali wyraźnie 12 punktami, a w ostatniej już wręcz zdemolowali miejscowych pokonując ich różnicą aż 20 punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej ekipy był Artur Mikołajko - zdobywca 21 punktów.

KK UR Bozza Kraków - AZS PWSTE Jarosław 64:90

Kwarty: 26:17, 14:17, 11:23, 13:33.

KK UR: Siwak 12 (2x3), R. Skubiński 7, Kot 8, Stasiak 2, Palmowski 14 oraz Lis 0, Warszawski 7, Bielski 3 (1x3), Nowak 0, Kaliński 6, Woźniak 5 (1x3), M. Skubiński 0. Trener Marek Paulisch.

AZS PWSTE: Gumiński 12, Mikołajko 21 (1x3), Buszta 11 (3x3), Strzępek 4, Bielecki 13 (1x3) oraz Kuśmierz 0, Krawiec 16 (3x3), Majka 5, Argasiński 0, Reichert 8 (2x3). Trener Tomasz Fortuna.

POZOSTAŁE WYNIKI: MUKS 1811 Unia Tarnów - KS Pogoń Ruda Śląska 64:87; BS Polonia Bytom - MKKS Rybnik 83:67; Basket Hills Bielsko-Biała - TS Wisła Platinium Kraków 68:79; AZS AGH Oknoplast Kraków - AZS Częstochowa 95:61; MCKiS Jaworzno - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 79:108.