2 liga kobiet. Porażka Sokoła Kolbuszowa Dolna na inaugurację sezonu

Paweł Miś
Paweł Miś
Sokół Kolbuszowa Dolna przegrał z Unią Lublin w pierwszej kolejce sezonu 2 ligi kobiet. Sokół Kolbuszowa Dolna facebook
Sokół Kolbuszowa Dolna przegrał z Unią Lublin na inaugurację sezonu 2 ligi kobiet.

Drużyna z Lublina po pierwszej połowie prowadziła dwoma bramkami po celnych strzałach Marty Kazneckiej. Po zmianie stron podopieczne trenera Ryszarda Mokrzyckiego mocno zabrały się do pracy i zdołały doprowadzić do remisu. Kontaktową bramkę w 50. minucie zdobyła w swoim debiucie Klaudia Gil, a drugiego gola dla Sokoła strzeliła Małgorzata Kot. W 67. minucie Kaznecka skompletowała hat-tricka ponownie wyprowadzając Unię na prowadzenie. Końcowy wynik ustaliła Julia Szerszeń trafiając do siatki Sokoła w 74. minucie.

Sokół Kolbuszowa Dolna - Unia Lublin 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Marta Kaznecka 10, 0:2 Marta Kaznecka 30, 1:2 Klaudia Gil 50, 2:2 Małgorzata Kot 61, 2:3 Marta Kaznecka 67, 2:4 Julia Szerszeń 74.

Sokół: M. Świerad - W. Derylak, K. Gil (78 M.Misielak ż), B. Kaznecka, K. Korab (90+3 A. Kędzior), M. Kot, K. Nowak, M. Pacuła, M. Paterak, K. Śpiewak (72 M. Bielatowicz), I. Wdowiak ż. Trener: Ryszard Mokrzycki.

Unia: M. Pilch - M. Dąbrowska (46 K. Franaszczyk), J. Karczewska (65 J. Gąsiorowska), M. Kaznecka, W. Kiepura, W. Mazur, A. Omelianowicz (55 K. Barczak), W. Przekorzyńska, J. Szczepanik (60 M. Osińska), J. Szerszeń, P. Włodarczyk (46 W. Rostecka). Trener: Dominika Przewłoka.

Sędziowali: Angelika Socha, Gabriela Zabawa, Tymoteusz Kraska.

POZOSTAŁE WYNIKI: Wanda Nowa Huta - Dąb Zabierzów 2:0; Czarni II Sosnowiec - PTC Pabianice 1:2; MKS Myszków - Row Rybnik przełożony; MOSiR Lubartów - AZS UJ II Kraków 1:2; Respekt Myślenice - Rolnik Biedrzychowice 1:3.