1/2 finału mistrzostw Polski na żywo: Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia

Marcin Jastrzębski
Andrzej Muszyński/Gazeta Pomorska
Kibiców siatkówki serdecznie zapraszamy na drugi półfinałowy mecz fazy play-off, w którym Asseco Resovia w Bydgoszczy zmierzy się z Delectą. Początek tego spotkania o godzinie 18.

W rywalizacji do trzech wygranych Delecta prowadzi 1-0. Dziś o godzinie 18. mecz numer 2. W niedzielę nikt nikomu nie ustępował ani na krok. Były ogromne emocje, ładne, widowiskowe akcje, ale były też błędy i nerwy, lecz poziom falował.

Pierwszego seta, który trwał blisko 40 minut, resoviacy przegrali bardzo niefortunnie. Przez własne błędy w przyjęciu i na zagrywce. Następnie trwała zażarta walka, która zakończyła się dopiero po 5 setach.

Zespół Piotra Makowskiego jakby lepiej zniósł presję tego półfinału. Dziś rzeszowianie mają okazję na rewanż.

- Muszą ją wykorzystać - mówią specjaliści, którzy przewidują, że jeśli nasz zespół przegra po raz drugi, nie będzie w stanie wygrać tej rywalizacji.

W pierwszy meczu półfinałowym w drugiej parze Jastrzębski Węgiel pokonał Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:0 (27:25, 28:26, 25:15). Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Jastrzębskiego Węgla. Kolejny mecz rozegrany zostanie 23 marca w Jastrzębiu.