1 liga siatkarek. Trudna sytuacja Karpat-PANS Krosno, SAN-Pajda wygrała na Kaszubach

Tomasz Paryś
facebook.com/karpatkikrosno
Karpaty Krosno przegrały trzecie spotkanie z rzędu i nadal okupują przedostatnie miejsce w tabeli. SAN-Pajda Jarosław zrehabilitował się za ostatnią porażkę przed własną publicznością wygrywając na Kaszubach.

Niezbyt udanie rozpoczęły „Biszkopty” spotkanie ligowe z Wieżycą Stężyca przegrywając inaugurującą partię. SAN-Pajda prowadził już 17:14, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się gospodynie. Podziałało to jednak bardzo mobilizująco na podopieczne trenera Macieja Tietiańca, które w kolejnych trzech setach pokazały kawał dobrej siatkówki. Wypracowane na początku odsłon przewagi dowoziły już do końca i zgarnęły trzy punkty.

Wieżyca 2011 Stężyca - SAN-Pajda Jarosław 1:3

Sety: 25:23, 18:25, 11:25, 15:25

SAN-Pajda: Papszun, Mazure-Mago, Zięba, Saj, Gliniecka, Dróżdż - Machowska (libero) oraz Gawlik (libero), Andrzejewska, Stepko, Magierowska, Grzelak. Trener Maciej Tietianiec.

Karpatki ambitnie walczyły w Legionowie, ale nie przyniosło to żadnej zdobyczy punktowej. Szkoda przede wszystkim drugiego i trzeciego seta, w których krośnianki zdołały odrobić kilkupunktową przewagę rywalek. W trzeciej odsłonie gospodynie prowadziły 20:13, ale po kilku kolejnych wymianach zrobiło się w końcówce tylko 22:21. Niestety więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowały siatkarki Legionovii i nie pozwoliły sobie na stratę seta.

Legionovia Legionowo - Karpaty-PANS Krosno 3:0

Sety: 25:18, 25:23, 25:22

Karpaty: Jankowska, Bogdanowicz, Bandurska, Kuczyńska, Bartczak, Klisiak - Dąbrowska (libero) oraz Hochołowska, Legień, Szczelokowa. Trener Szymon Czekaj.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sokół Mogilno - Nike Węgrów 3:0 (25:21, 25:23, 25:20), LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Solna Wieliczka 3:0 (25:23, 25:16, 25:23), KS Piła - MKS Imielin 1:3 (25:15, 24:26, 24:26, 20:25), Energetyk Poznań - SMS Szczyrk 0:3 (22:25, 21:25, 19:25), BAS Białystok - Płomień Sosnowiec 2:3 (25:27, 25:23, 29:27, 20:25, 12:15).