1 liga kobiet. SAN-Pajda walczyła w Poznaniu, Karpatki i Stal Mielec z kompletem punktów

Tomasz Paryś
Siatkarki z Mielca nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom.
Siatkarki z Mielca nie pozwoliły na zbyt wiele swoim rywalkom. Anna Jajkiewicz
SAN-Pajda postawiła się wiceliderowi z Poznania i ugrała na trudnym terenie dwa sety. Krośnianki zgodnie z oczekiwaniami rozbiły ostatnią Częstochowiankę. Kolejne pewne zwycięstwo odnotowała Stal Mielec.

ITA TOOLS Stal Mielec - GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3:0

Sety: 25:19, 25:10, 25:15

Stal: Staniszewska, Kubacka, Kucharska, Budnik, Mucha, Gierszewska - Łyduch (libero), Pancewicz (libero) oraz Bryda, Hochołowska. Trener Wiesław Popik.

Całkowita dominacja siatkarek ITA TOOLS Stali Mielec w spotkaniu z przedostatnim w tabeli zespołem GKS Wieżyca 2011 Stężyca. Najwięcej do powiedzenia przyjezdne miały tylko w pierwszym secie, ale mimo to mielczanki w pełni kontrolowały jego przebieg i nie pozwoliły na zbyt wiele rywalkom. W drugiej partii stężyczanki ugrały tylko dziesięć „oczek”. Trzeci set można podzielić na cztery fazy. Rozpoczął się od prowadzenia Stali 7:0. Później kilka punktów z rzędu zdobyła Wieżyca i zrobiło się 11:8. Za grę znów wzięły się gospodynie, by doprowadzić do stanu 19:8. W ostatniej fazie mecz się już wyrównał, ale liderki wygrały seta do 15. MVP spotkania została libero Karolina Pancewicz. Tą wygraną Stal Mielec zapewniła sobie zwycięstwo w rundzie zasadniczej 1 ligi. Do końca pozostały cztery kolejki, a podopieczne trenera Wiesława Popika mają przewagę 14 punktów nad drugim Energetykiem Poznań.

POZOSTAŁE WYNIKI: SMS PZPS Szczyrk - Płomień Sosnowiec 1:3 (18:25, 13:25, 25:19, 20:25), BAS Białystok - LTS Legionovia Legionowo 3:0 (28:26, 25:16, 25:13), LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Solna Wieliczka 3:0 (25:18, 25:17, 25:18), Energetyk Poznań - SAN-Pajda Jarosław 3:2 (22:25, 25:20, 22:25, 26:24, 15:10), Częstochowianka Częstochowa - Karpaty Krosno 0:3 (21:25, 14:25, 16:25), Sokół Mogilno - Nike Węgrów 3:1 (25:21, 25:20, 22:25, 28:26).