1 liga kobiet. Karpaty Krosno w pięciu setach pokonały SAN-Pajdę, wygrana Stali w Mogilnie

Tomasz Paryś
Krośnianki pożegnały się z własną publicznością zwycięstwem z SAN-Pajdą Jarosław.
Krośnianki pożegnały się z własną publicznością zwycięstwem z SAN-Pajdą Jarosław. Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno
Jarosławianki po ostatnich dobrych występach zostały zastopowane w Krośnie. Gospodynie prowadziły już 2:0 w setach, ale podopieczne trenera Piotra Pajdy zdołały doprowadzić do wyrównania. Stal Mielec dopisała kolejny komplet punktów do swojego dorobku.

Karpaty Krosno - SAN-Pajda Jarosław 3:2

Sety: 25:15, 25:23, 20:25, 22:25, 15:13

Karpaty: Bogdanowicz, Oktaba, Szczelokowa, Hochołowska, Makarewicz, Grodzka - Dąbrowska (libero) oraz Legień. Trener Dominik Stanisławczyk.

SAN-Pajda: Krysztofiak, Zięba, Saj, Dąbrowska, Szmajduch, Papszun - Machowska (libero) oraz Grzelak, Andrzejewska, Magierowska, Stroińska. Trener Piotr Pajda.

Pięciosetowy bój zafundowały kibicom zgromadzonym w hali w Krośnie siatkarki obu naszych drużyn. W pierwszym secie seriami punkty zdobywały krośnianki m.in. ze stanu 9:7 wyszły na 14:7, potem jeszcze z 16:10 podciągnęły na 19:10. Tę część rywalki oddały do 15. Druga partia była wyrównana do połowy (15:15). Potem trzy akcje z rzędu zakończyły się na korzyść Karpat i bliżej zwycięskiego rozstrzygnięcia były Karpatki. SAN-Pajda próbowała ratować sytuację i zbliżyła się w końcówce na jedno oczko (23:22), ale gra punkt za punkt doprowadziła do kolejnej wygranej gospodyń. Podrażnione takim obrotem spraw rywalki od mocnego uderzenia rozpoczęły trzeci set (0:6, 1:9). To był decydujący w tej części moment, po którym SAN-Pajda uwierzyła, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Czwarta odsłona podobnie jak druga była wyrównana i dopiero ostatnie piłki zadecydowały o zwycięstwie jarosławianek. Na szczęście dla miejscowych sympatyków ich zespół otrząsnął się w porę w tie-breaku, bo przyjezdne prowadziły już 11:13, ale konsekwentna gra w ataku i obronie pozwoliła Karpatkom zakończyć to spotkanie w kolejnych czterech akcjach.

Sokół Mogilno - Stal Mielec 1:3

Sety: 21:25, 24:26, 25:19, 23:25

Stal: Bryda, Cabaj, Brzoska, Budnik, Dąbrowska, Hochołowska - Łyduch (libero) oraz Kmiecińska. Trener Wiesław Popik.

W meczu z Sokołem Mogilno trener Wiesław Popik postawił na zawodniczki, które do tej pory najczęściej rozpoczynały spotkania w kwadracie dla rezerwowych. Pojedynek z Sokołem pokazał, że Stal Mielec ma dwie równorzędne szóstki i bez względu, która aktualnie występuje na parkiecie jest w stanie z każdym wygrać. Przestój mielczankom przydarzył się jedynie w trzeciej partii, którą gospodynie rozstrzygnęły na swoją korzyść. Pozostałe partie były wyrównane, ale więcej zimnej krwi w końcówkach zachowały liderki.

POZOSTAŁE WYNIKI: LTS Legionovia Legionowo - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:15, 21:25, 16:25, 25:17, 15:11), Nike Węgrów - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3 (19:25, 26:28, 21:25), BAS Białystok - Częstochowianka Częstochowa 3:0 (25:12, 25:14, 25:12), Energetyk Poznań - Wieżyca 2011 Stężyca 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:22), Solna Wieliczka - Płomień Sosnowiec 1:3 (26:28, 21:25, 27:25, 23:25).